В ЄС схвалили санкції проти Туреччини

Читать на русском
Рішення Ради ЄС про запровадження санкцій проти Туреччини через проведення нею бурових робіт у економічній зоні Кіпру схвалили лідери країн-членів Європейського союзу.

Рішення Ради ЄС про запровадження санкцій проти Туреччини через проведення нею бурових робіт у економічній зоні Кіпру схвалили лідери країн-членів Європейського союзу.

Про це йдеться в заяві, ухваленій за підсумками саміту ЄС, пише Reuters.

Під обмеження підпадуть всі фізичні і юридичні особи, відповідальні за незаконний видобуток вуглеводнів у Східному Середземномор'ї.

«ЄС схвалює рішення Ради, що було затверджено в зв'язку з незаконною буровою діяльністю Туреччини у виключній економічній зоні Кіпру, і підтверджує свою солідарність з Кіпром», - йдеться в заяві.

З травня Анкара займається геологорозвідкою в Середземному морі, що викликало невдоволення європейських країн. У липні ЄС вирішив скоротити фінансову підтримку Туреччини і призупинив переговори щодо угоди про повітряне сполучення.

Свої дії Туреччина пояснює угодою, укладеною в 2011 році між національною нафтовою компанією Turkiye Petrolleri і урядом Турецької Республіки Північного Кіпру (ТРПК). Але ЄС таке пояснення не влаштовує, тому що суверенітет ТРПК визнає тільки сама Анкара. Туреччина, проте, пообіцяла продовжити буріння.

Раніше США і Туреччина домовилися про припинення вогню в Сирії.

Також нагадаємо, президент США Дональд Трамп готовий «дуже швидко» скасувати санкції проти Туреччини.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал