Забезпечення лікарень: що обіцяли мери обласних центрів

Читать на русском

«Слово і Діло» продовжує стежити за обіцянками українських політиків і чиновників. Раніше ми писали, як мери займаються ремонтом і будівництвом лікарень. Сьогодні пропонуємо подивитися, що мери обласних центрів роблять для їх забезпечення.

Мер Черкас Анатолій Бондаренко у своїй передвиборчій програмі (2015 рік) обіцяв оновити матеріально-технічну базу установ міста. У 2016-му Бондаренко в своєму звіті повідомив, що вперше виділено кошти на повну заміну м'якого інвентарю (постільна білизна, халати) в лікарнях. За 2016-2017 роки було закуплено медичне обладнання для низки установ, зокрема для пологового будинку і міської дитячої стоматологічної лікарні.

Минулого року для закладів охорони здоров'я було придбано медичне та організаційне обладнання. У квітні 2019-го Бондаренко заявив, що на закупівлю нового медичного обладнання передбачили рекордну суму – 97 млн грн. Зокрема, планується придбати новітнє обладнання для діагностики ранніх стадій захворювань. Можна підсумувати, що свою обіцянку мер активно виконує.

Дві обіцянки зміг виконати Владислав Атрошенко. На початку 2015 року мер Чернігова пообіцяв закласти в бюджеті кошти для придбання рентгену для дитячої поліклініки №2. За словами головного лікаря Анни Якубової, в 2016 році тендер був проведений, і новий рентген-апарат привезли до поліклініки. Крім того, Атрошенко виконав обіцянку придбати флюорограф для міської клінічної лікарні №1.

Віталій Кличко, балотуючись на посаду мера Києва, пообіцяв в програмі забезпечити лікарні та поліклініки сучасним медичним обладнанням та необхідними ліками. Зобов'язання ще в процесі виконання, але проміжні результати вже є.

У жовтні 2014-го Кличко передав дитячій лікарні «Охматдит» комплекс медичного обладнання, яке було придбано на грант від німецького фонду Ein Herz für Kinder (за ініціативи «Фонду Кличко»). У 2015 році на закупівлю медичної обладнання в місцевому бюджеті було передбачено 19,3 млн грн, на закупівлю медикаментів – 592,2 млн грн. У 2016 році на ці ж цілі було закладено 56,4 млн грн і 827 млн грн відповідно. Також в 2016-му Кличко передав 100 нових автомобілів марки Ford медичним установам Києва. Станом на кінець жовтня 2017 року було укладено договір на поставку томографів, апаратів ультразвукової діагностики, обладнання для реанімації. Торік на придбання обладнання і предметів довгострокового користування було виділено 741 млн грн.

Андрій Райкович виконав обіцянку закупити два сучасних цифрових апарати для Центральної міської лікарні Кропивницького. У листопаді минулого року в рентген-відділенні завершили ремонт, і вже придбали обіцяне обладнання.

Міський голова Запоріжжя повинен виконати свою обіцянку вже цього місяця: він говорив, що в жовтні в міській лікарні №5 запрацює сучасний ангіограф. «Новий сучасний ангіограф допоможе зробити процес обстеження пацієнтів простим, якісним і швидким, що позитивно вплине як на лікування запорожців, так і на роботу медиків», – розповів Володимир Буряк.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, які обіцянки мери повинні виконати восени.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал