Четвертий місяць роботи президента: як Зеленський виконує обіцянки

Читать на русском

«Слово і Діло» продовжує відстежувати обіцянки глави держави. Загалом станом на момент виходу цього огляду Зеленський дав 200 обіцянок, включаючи передвиборчі та програмні. Якщо ж рахувати з дня інавгурації, протягом чотирьох місяців роботи президент дав 98 обіцянок. За цей самий час Зеленський виконав 16 обіцянок, провалив – 13.

Досягнення місяця

Беззаперечно, подією місяця став обмін полоненими між Україною та Російською Федерацією, і в цій частині Зеленський виконав свою обіцянку зробити все можливе для повернення українських моряків, яку він дав під час пресконференції у день президентських виборів. Цікаво, що, наприклад, повернути Сенцова, Бекірова чи інших в'язнів режиму Кремля президент Зеленський ні навесні, ні влітку публічно не обіцяв, тому до його активу потрапляє лише одна виконана на цю тему обіцянка, яка стосується повернення моряків.

«Далі будемо повертати. Там ще дуже багато наших людей. Зараз працюють наші хлопці з приводу звільнення та обміну», – сказав Зеленський у вересні під час зустрічі із українськими моряками, які повернулись із полону.

Невдовзі статус має отримати і обіцянка президента про те, що всі житлові, фінансові та медичні питання звільнених полонених будуть вирішені. «Що стосується хлопців, зараз вони зі своїми близькими поїдуть до «Феофанії». У нас є робоча група, й усі проблемні питання щодо квартир, ліків, будь-які фінансові питання, важливі для них, для підтримки, – ми все це зробимо», – заявив Зеленський.

Також він заявив, що після закінчення бойових дій на Донбасі, до відповідальності будуть притягнуті політики та представники ЗМІ, які заважали поверненню полонених з РФ.

Ми стежимо за виконанням кожної заяви окремо. Зараз ці обіцянки позначені як такі, що перебувають в процесі виконання.

Виконав президент свою обіцянку і про скасування депутатської недоторканності. На початку вересня Верховна рада ухвалила відповідний законопроект, а за тиждень президент Зеленський вже його підписав. Нагадаємо, що закон набуде чинності з 1 січня 2020 року.

Не виникло проблем у президента і з іншою обіцянкою щодо парламенту. Раніше він запевняв, що його фракція не буде створювати коаліцію з колишніми «регіоналами» та експрезидентом. Справді, у цьому не виникло жодної потреби, адже до парламенту пройшли 254 нардепи від президентської партії, а такої кількості цілком достатньо для ухвалення більшості рішень.

Тільки за перший тиждень роботи парламенту президент подав 22 законопроекти і продовжив у такому ж темпі. Серед іншого, Зеленський подав до парламенту законопроект «Про відкликання народного депутата України», виконавши ще одну свою програмну обіцянку.

Деякі протистояння виникли під час формування комісій Ради та Кабміну. Зокрема, ветерани вийшли під стіни Банкової, вимагаючи не ліквідовувати Міністерство у справах ветеранів. Зеленський пообіцяв, що цього не станеться і виконав обіцянку. Зрештою ситуацію вирішили шляхом компромісу, об’єднавши Міністерство у справах ветеранів з Міністерством тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

Нове міністерство очолила Оксана Коляда, а її заступником Зеленський обіцяв призначити людину поважного віку, яка є експертом у справах ветеранів Другої світової війни. Призначення ще не було, тому ця обіцянка залишається в процесі виконання.

Зеленський, як і обіцяв, приїхав на відкриття мосту, завершити ремонт якого ціною власної посади гарантував мер Дніпра Борис Філатов. Але на мосту президент встиг дати свіжу обіцянку, сказавши, що результати парі з'ясуються після надання висновків експертної комісії щодо якості реконструкції споруди. «Парі триває», – додав Зеленський.

Провали місяця

Придушити в собі артистичну натуру Зеленському так і не вдалося. Хоч він і обіцяв не виходити більше на сцену з кварталівцями, відтоді зробив це уже кілька разів. Президент піднімався на сцену «Ліги сміху», з'явився у новому випуску «Вечірнього Кварталу» через скайп та на неофіційній частині форуму YES підіграв у пародії «Кварталу» на самого себе.

Ще одна цікава провалена обіцянка президента стосується призначень нових голів правоохоронних органів. Ще у липні Зеленський безапеляційно заявляв: «Так, у нас зараз кожне місто кримінальне. Будемо цим займатись, будемо чистити, будуть нові голови правоохоронних органів». Утім, те, що «кожне місце – кримінальне» не завадило новій владі перепризначити керівника поліції Хмельниччини на ту саму посаду у Львівській області, а головного поліцейського Сумщини перекинути до Запоріжжя. За результатами таких призначень редакція «Слово і Діло» дійшла висновку про непослідовність слів і дій президента і присвоїла цій обіцянці статус «не виконано».

У Зеленського є провалена обіцянка щодо «швидких» від фонду Ахметова. Три місяці тому Зеленський пропіарився на цьому питанні, передаючи спецавтомобілі та обіцяючи, що протягом трьох місяців міста і села отримають аж 200 «швидких» від держави, але не за рахунок бюджету. Але меценати, очевидно, підвели президента з термінами. Станом на вересень медичні заклади отримали лише 57 нових спецавтомобілів. Решту «швидких» Фонд Ахметова планує передати до 2020 року.

Із повним переліком обіцянок і нашими доказами їх виконання або невиконання ви можете ознайомитися в профілі президента.

Читайте також, як глава держави виконував обіцянки протягом третього місяця роботи.

Також «Слово і Дело» розбиралася, як виконували обіцянки чиновники ОПУ під час четвертого місяця своєї роботи.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: