Справу судді Новака передали до Антикорупційного суду

Читать на русском
Столичний райсуд передав до Антикорупційного суду справу за обвинуваченням судді Андрія Новака в одержанні неправомірної вигоди.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і Діло»

Солом'янський районний суд міста Києва передав до Вищого антикорупційного суду кримінальне провадження за обвинуваченням судді Голосіївського районного суду міста Києва Андрія Новака та колишнього судді цього суду Олександра Білика в одержанні неправомірної вигоди.

Про це йдеться в ухвалі Антикорупційного суду від 13 вересня, повідомляє «Слово і Діло».

Як вказується у документі, на підставі ухвали Солом'янського райсуду від 5 вересня до ВАКС 12 вересня надійшли матеріали справи Новака і Білика. Тому 13 вересня суд призначив підготовче засідання на 23 вересня.

Як встановлено слідством, суддя Новак за посередництва колишнього судді цього ж суду Білика отримали неправомірну вигоду у розмірі 8000 доларів за ухвалення рішення у цивільній справі. Крім того, під час обшуку у підозрюваного було виявлено вогнепальну зброю та бойові припаси без передбаченого законом дозволу.

Дії судді кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 (прохання надати та одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої їй влади та службового становища, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище) та ч. 1 ст. 263 (носіння вогнепальної зброї, бойових припасів без передбаченого законом дозволу) КК України.

Дії посередника кваліфіковано за ч.ч. 4, 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України (підбурювання та пособництво у проханні надати та в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої їй влади та службового становища, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі).

Нагадаємо, САП скерувала до суду справу про хабар столичного судді. Раніше суд призначив до розгляду обвинувачення судді Новака.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал