Інформаційний шум навколо обміну полоненими вигідний тільки РФ. Україна має сенс говорити про обмін, коли реально когось звільнять.
Таку думку «Слову і Ділу» озвучив глава Ради Всеукраїнського об'єднання «Союз учасників миротворчих операцій» Сергій Грабський.
На його погляд, РФ спеціально створює інформаційну хвилю навколо масштабного обміну полоненими.
«В такий спосіб Путін може ставити питання про зняття санкцій. Для деяких країн будь-який натяк на те, що РФ розглядає питання звільнення полонених, означає створити для Росії прецедент», — констатував співрозмовник.
На його думку, є два сценарії, які можуть розглядати в Кремлі.
«По-перше, РФ створює прецедент, готує ґрунт для зняття санкцій, затягуючи обмін полоненими. По-друге, в Кремлі можуть зважитися на обмін з огляду на те, що Трибунал ООН вже може розпочати застосовувати щодо РФ заходи через невиконання рішення стосовнол українських моряків», — пояснив Грабський.
Однак навіть у другому варіанті РФ намагається добитися максимальних преференцій для себе, підкреслив він.
Адже головне завдання Росії, на думку фахівця, — хоча би перегляд санкційної політики.
«Якби Росія хотіла обміняти полонених, давно би це зробила. Це вирішується в лічені години, одним підписом і рішенням однієї людини», — зазначив Сергій Грабський.
При цьому експерт додав, що в такій ситуації звільнення Цемаха — катастрофічна помилка української влади і величезний репутаційний удар по Україні.
Він висловив переконання, що в міжнародному суспільстві ніколи би цього не зробили.
«Відпустити особу під час слідства і за ознаками терористичної діяльності — за межами здорового глузду і розуміння влади того, що робити. Ізраїль, Британія, Франція, Іспанія нізащо б на це не пішли. Хіба не розуміють, чого варта була ця спецоперація для силових структур України? Влада просто знехтувала заслугами і життям наших громадян», — підсумував Сергій Грабський.
Нагадаємо, суд звільнив ключового свідка у справі про авіакатастрофу Боїнга МН17 Володимира Цемаха.
Президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що обмін полоненими між Україною і РФ буде масштабним.
Додамо, президент України Володимир Зеленський заявив, що зробить все можливе для повернення українських моряків.
Також 9 квітня 2019 року, ще будучи кандидатом в президенти України, Володимир Зеленський пообіцяв повернути всіх військовополонених.
Як відреагували соцмережі на рішення суду відпустити Цемаха — в нашому огляді.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»