Нові штрафи для «євробляхерів» набули чинності

Читать на русском
Штраф за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі транзиту від 20 до 30 діб складе 85 тисяч гривень.

З 22 серпня набули чинності нові штрафні санкції за порушення при переміщенні нерозмитнених транспортних засобів.

Як пише «Слово і Діло», про це в четвер, 22 серпня, повідомила прес-служба Державної фіскальної служби (ДФС).

У ДФС пояснили, як від завтра штрафуватимуть порушників-євробляхерівНові штрафні санкції за порушення при ввезенні транспортних засобів запроваджуються в Україні з 22 серпня 2019 року. Cума від 85 до 170 тисяч грн.

«З 22 серпня 2019 року запроваджуються нові штрафні санкції за порушення при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення та транзиту», – йдеться в повідомленні.

До цього часу власники автомобілів з іноземною реєстрацією могли оформити свої машини й уникнути таких штрафів. Саме з цією метою й відтермінували до серпня запровадження посиленої адміністративної відповідальності за порушення при ввезенні транспортних засобів, нагадали в ДФС.

За новими правилами, в разі перевищення терміну доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб, передбачений штраф у розмірі 85 тисяч гривень. Якщо термін перевищений більш ніж на 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектування ТЗ розмір штрафу сягне 170 тисяч гривень або конфіскація таких авто.

Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні термінів тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення.

Крім цього, передбачена відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України або поміщеного під митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого ТЗ в комерційних цілях. При такому порушенні доведеться заплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тисячі гривень.

Напередодні стало відомо, що на першому засіданні Верховної ради 9-го скликання розглянуть законопроект про відстрочку на три місяці штрафів за нерозмитнені автомобілі. Про це заявив заступник глави Офісу президента Руслан Рябошапка. За його словами, відповідний законопроект буде ухвалений Верховною радою як пріоритетний.

Заступник голови ОП зазначив, що в поліцейських немає доступу до митних баз, тому вони не можуть знати, порушив автомобіль терміни в'їзду чи ні. Тобто зупиняти «євробляхи» поліція право має, а штрафувати де-факто не може.

Нагадаємо, закони про розмитнення авто на іноземних номерах №8487 і №8488 набули чинності 25 листопада 2018 року. Перший пільговий період діяв до 23 лютого.

Пізніше через протести «євробляхерів» Рада продовжила пільговий період зі 180 до 270 днів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: