Суд залишив штраф для посадовця НАЗК за ненадання інформації НАБУ

Читать на русском
Апеляційний суд столиці залишив оштрафованим працівника Нацагентства, який не захотів надавати Національному бюро запитувану інформацію.
Ігор Степанов

Апеляційний суд залишив штраф в 4250 гривень для керівника Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції Ігоря Степанова за відмову надати Національному антикорупційному бюро запитувану інформацію.

Таке рішення 9 серпня ухвалив Київський апеляційний суд за результатами розгляду скарги посадовця, повідомляє «Слово і Діло».

Як вказується ухвалі, детективи склали адміністративний протокол щодо вчинення Степановим правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 185-13 КУпАП (невиконання законних вимог НАБУ). За версією НАБУ, посадовець НАЗК надав інформацію НАБУ не в повному обсязі та порушив встановлені законом строки її надання на запити. Зокрема, детективи просили Степанова надати інформацію щодо результатів перевірки щорічних декларацій виконувача обов'язків голови Фонду державного майна України Віталія Трубарова за 2016-2017 років. У своєї відповіді посадовець НАЗК відмовив у наданні інформації, а саме: копій матеріалів, що вивчались під час перевірок щорічних декларацій Трубарова. Він також підкреслив у відповіді, що ці відомості та документи можуть бути надані працівникам НАБУ в порядку тимчасового доступу до речей і документів, передбаченому статтею 159 Кримінального процесуального кодексу України.

Сам Степанов під час засідання зазначив, що правопорушення не вчиняв. Він вказав, що листи, які надходили до НАЗК з НАБУ нібито не відповідали встановленим Законом України «Про НАБУ» вимогам до запитів, у зв'язку із чим розглядались в загальному порядку, відповідь на них була дана виходячи із їх змісту. Вивчивши матеріали, суддя Бортницька визнала Степанова винним і оштрафувала на 4250 грн.

Не погодившись з таким рішенням, посадовець НАЗК подав скаргу. Проте вивчивши апеляцію, суд залишив її без задоволення. Як встановив суддя, винуватість Степанова підтверджується копіями листів керівника другого підрозділу детективів НАБУ Олександра Карєєва, адресованих НАЗК та копіями відповідей на листи керівника Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя НАЗК, де він фактично відмовляє у наданні інформації.

Нагадаємо, НАБУ хотіло оштрафувати народного депутата Сергія Скуратовського за неявку на допит. Раніше суд оштрафував заступника директора Інституту Амосова за ініціативою НАБУ.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал