Справа експресу до Борисполя: суд оштрафував експерта за неявку на допит

Читать на русском
Столичний райсуд задовольнив клопотання Національного бюро про накладання грошового стягнення на свідка у справі.

Суд наклав грошове стягнення на експерта Харківської торгово-промислової палати за неявку на допит до детектива Національного антикорупційного бюро у кримінальному провадженні про можливу розтрату коштів службовими особами ПАТ «Укрзалізниця» під час закупівлі квиткового сервісу для експресу до аеропорту «Бориспіль».

Таке рішення 20 червня ухвалив слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва Максим Вишняк за результатами розгляду клопотання детектива НАБУ, повідомляє «Слово і Діло».

За даними НАБУ, посадовці регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ УЗ в порушення вимог закону «про публічні закупівлі» та за відсутності для цього фактичної необхідності провели переговорну процедуру закупівлі квиткового сервісу в одного учасника. За результатами цих переговорів між філією УЗ та ТОВ «Віртуальні технології і системи» було укладено договір на загальну суму 21,43 млн грн. Також ця фірма отримала 10,71 млн грн авансу від УЗ.

Детектив додав, що підставою для проведення переговорної процедури вказано пункт 5 частини 2 статті 35 закону «про публічні закупівлі». Водночас, згідно цього пункту статті, переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі потреби здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника. Також в технічних вимогах до цього квиткового сервісу вказана необхідність модернізації наявного програмного забезпечення АСК ПП УЗ (автоматизованої системи керування пасажирськими перевезеннями). Своєю чергою УЗ обґрунтувала проведення переговорної процедури закупівлі з ТОВ «Віртуальні технології і системи» тим, що це підприємство є єдиним постачальником, яке може модернізувати наявне програмне забезпечення АСК ПП УЗ.

Однак НАБУ встановило, що ця вказана інформація не відповідає дійсності. Оскільки, як зазначає детектив, Державна аудиторська служба оприлюднила висновок про результати моніторингу закупівлі, у якому зазначається, що замовником не обґрунтовано, що виконання робіт іншими потенційними учасниками може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру. Таким чином, УЗ було завдано прямих матеріальних втрат.

Крім того детектив підкреслював, що філія УЗ пояснювала цю переговорну процедуру експертним висновком Харківської Торгово-промислової палати від 22 жовтня 2018 року. У НАБУ з'ясували, хто саме складав цей висновок і запросили експертів на допит. Вказані повістки їм вручили 19 березня та викликали на допит, який мав відбутися 29 березня. Але вони до НАБУ так і не з'явилися, а замість цього надіслали до бюро однакового листа, в якому повідомляли, що їх вже допитували 5 березня, коли НАБУ проводився обшук в приміщенні Харківської торгово-промислової палати. Також експерти відмовилися від подальшої дачі показань щодо себе в цьому кримінальному провадженні керуючись ст. 63 Конституції України. Однак детектив всі ці твердження спростував.

У зв'язку з цим, детектив просив суд оштрафувати одного з експертів установи. Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив і оштрафував експерта на 480 грн.

Нагадаємо, НАБУ почало розслідувати купівлю квиткового сервісу для експреса в Бориспіль. Раніше поліція розслідує розкрадання при будівництві експреса в Бориспіль. Пізніше, в «Укрзалізниці» прокоментували цю справу.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал