НАБУ хотіло оштрафувати нардепа Скуратовського за неявку на допит

Читать на русском
Сергій Скуратовський

Детективи Національного антикорупційного бюро хотіли накласти на народного депутата Сергія Скуратовського грошове стягнення через неявки на допити у кримінальному провадженні про ймовірне недостовірного декларування.

У задоволенні відповідного клопотання було відмовлено Солом'янським районним судом міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».

Як вказувалося у документі, Скуратовського 8 червня 2018 року допитали в НАБУ у цій справі. Проте у ході досудового розслідування встановленні нові обставини, які спростовують раніше надані ним покази. В зв'язку з цим, детективи неодноразово викликали нардепа на допити, зокрема, на 3 серпня 2018 року; 7 вересня; 12 вересня; 26 жовтня і 16 листопада. Детектив вказував, що Скуратовського повідомляли про виклик на допит листами на його адреси та електронну пошту.

Разом з тим, як повідомили в НАБУ, політик жодного разу на допит не з'явився, а на виклики на 12 вересня та 16 листопада надав формальні відписки не надавши підтверджуючих документів про причини неявки, в тому числі передбачених ст. 138 КПК України. В зв'язку з цим, детектив просив накласти на нардепа грошове стягнення у 881 гривню, додавши, що Скуратовського належно повідомили про допит лише двічі – 12 вересня й 16 листопада.

Своєю чергою адвокат політика заперечував проти задоволення клопотання. Він пояснив, що його клієнт 12 вересня не з'явився на допит, оскільки перебував у комітеті Верховної ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та проводив роботу з опрацювання законопроектів. Водночас 16 листопада Скуратовський не прибув, оскільки як член фракції перебував з робочою поїздкою в Хмельницькій області.

Вивчивши матеріали клопотання, суддя Віталій Українець відмовив у його задоволенні. Він вказав, що Скуратовський завчасно повідомляв НАБУ про неявку на допит.

Нагадаємо, НАБУ провело обшук на фірмі, що належала нардепу Скуратовському. В ході слідчих дій знайшли свіжі документи політика, в тому числі проект рішення НАЗК по його декларації. Раніше журналіст «Слово і Діло» дізнався деталі справи Скуратовського.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: