Заволодіння землею: суд відмовив захисту в повторній експертизі

Читать на русском
Столичний райсуд вважає непереконливими доводи захисту про необхідність провести повторну експертизу у справі заволодіння землею.

Суд відмовив адвокату колишнього президента Національної академії аграрних наук Василя Петриченка, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння землею під Києвом у Гатному, у проведенні повторної експертизи з питань землеустрою.

Таке рішення 8 серпня ухвалила слідча суддя Солом'янського районного суду міста Києва Вікторія Жовноватюк, повідомляє «Слово і Діло».

В документі вказується, що адвокат Петриченка подав до суду клопотання про проведення повторної експертизи з питань землеустрою. За словами захисника, у висновках уже проведеної експертизи у відповіді на одне із запитань є суперечності. На думку адвоката, відповідь на це питання надана без урахування інших характеристик земельної ділянки, напрямків її фактичного використання та зроблені висновки не на підставі земельного законодавства та інших нормативних документів з питань землеустрою та землекористування тощо.

Вивчивши клопотання, суддя відмовила в його задоволенні. На її думку, доводи клопотання недоведені, а також не є переконливими.

Як відомо, НАБУ і САП підозрюють Петриченка і працівника Служби безпеки України Віталія Оборського в організації заволодіння 13,25 га і замаху на заволодіння ще 0,58 га землі під Києвом. На думку слідства, у 2013 році у екс-президента НААН і співробітника СБУ виник умисел щодо заволодіння цією землею. Як вважають правоохоронці, Петриченко і Оборський склали план і залучили до нього інших осіб. Зокрема, вони долучили до плану таких осіб: керівника дослідного господарства «Чабани» Олександра Іщука; директора Інституту землеробства НААН Віктора Камінського; колишнього начальника управління державного земельного кадастру Головного управління Держземагентства в Київській області Романа Кучера; співробітника Інституту землеробства Івана Шевченка; колишнього заступника начальника ГУ Держземагенства у Київській області Станіслава Губіна та академіка НААН Світлану Ковтун. Всім їм повідомлено про підозру. Згідно цього плану, земля, яка належала державному підприємству «Дослідне господарство «Чабани», має бути вилучена на підставі листа від СБУ.

Нагадаємо, екс-президенту НААН повернули закордонні паспорти. Також суд продовжив обов'язки віце-президента НААН. Раніше суд дозволив працівнику СБУ Оборському залишати Київ.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: