У МЗС заперечують заборгованість України перед СНД

Читать на русском
З 2014 року Україна не підписувала щорічних рішень про Єдиний бюджет органів Співдружності, тобто не брала на себе зобов'язань зі сплати внесків.

Жодної заборгованості України перед СНД немає, а відповідна інформація російського МЗС є відвертою маніпуляцією.

Як пише «Слово і Діло», про це заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар, повідомляє в четвер, 8 серпня, «Укрінформ».

«Україна ніколи не була членом цієї Співдружності, оскільки не підписала Статут СНД. Ми були державою-засновником і учасником Співдружності, свого часу це мало сенс, але вже шостий рік поспіль Україна не підписує жодного документа, який ухвалюється органами СНД», – зазначив Боднар.

Він повідомив, що з 2014 року Україна припинила сплату внесків до бюджету Співдружності й відтоді не підписувала щорічних рішень про Єдиний бюджет органів Співдружності, тобто не брала на себе зобов'язань зі сплати внесків.

«Тому жодної заборгованості не може бути в принципі», – акцентував заступник міністра.

Боднар додав, що Україна також максимально знизила рівень представленості в засіданнях вищих органів СНД – у деяких заходах брали участь лише керівники іноземних дипломатичних установ винятково з метою захисту інтересів нашої держави.

«Отже, виконком СНД не витрачав коштів на забезпечення роботи української сторони у відповідних засіданнях», – зазначив дипломат.

Крім того, МЗС відкликало трьох представників України, які працювали на посадах у структурах Співдружності за квотою нашої держави, а в серпні 2018 року було ліквідоване постпредство України при координаційних інститутах СНД, нагадав Боднар.

«Ба більше, ми проводимо масштабну інвентаризацію договорів, укладених Україною в межах СНД. А це майже 240 документів. Уже припинена дія 15 угод, які не відповідають нашим національним інтересам, триває робота з припинення дії ще понад 70 угод. Але все, що відповідає нашим інтересам, залишатиметься чинним», – підкреслив заступник міністра.

Нарешті він зазначив, що така жорстка позиція України є цілком адекватною реакцією на нездатність СНД хоч якось реагувати на агресію РФ проти України, незважаючи на те, що такі дії російської сторони грубо порушили принципи, на яких свого часу створювалася Співдружність.

Нагадаємо, напередодні Міністерство закордонних справ Росії заявило, що заборгованість України перед СНД перевищила 300 млн рублів (близько 4,6 млн дол.), а також Україна не подавала офіційних повідомлень про вихід зі Співдружності та галузевих рад.

Як відомо, 22 травня 2018 року президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про вихід України із СНД. Відтоді Україна послідовно виходить із різних угод СНД.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: