Україна купить велику партію зброї у США – посол

Читать на русском
Великий проект про закупівлю американського озброєння може бути реалізований до кінця року, каже Чалий.

Україна домовляється зі США про контракт на закупівлю великої партії летальної зброї, що може бути реалізований вже цьогоріч.

Як пише «Слово і Діло», про це розповів посол України в США Валерій Чалий в інтерв'ю Укрінформу.

БТР із Канади: яку техніку може отримати Україна та чи допоможе вона на ДонбасіПостачання бронетехніки з Канади до України матиме радше політичне значення. Яка бронетехніка може з'явитися в розпорядженні ЗСУ.

«Ми очікуємо, що вже цього року буде реалізований великий проект закупівлі летальної оборонної зброї», - зазначив дипломат.

Він не став уточнювати специфікацію озброєнь, проте підкреслив, що це стало можливим «завдяки довірі до України, якої не було ще в 2015 році", а також змінам українського законодавства, які сьогодні реформували цю сферу.

«Для того, щоб пройти цей шлях, потрібно було зробити важливі кроки, наприклад, відкрити можливість прямої закупівлі озброєнь Міністерством оборони за кордоном, в першу чергу, у США. Чому я кажу «в першу чергу», так 92% всієї військово-технічної допомоги, яку Україна отримала за чотири роки, надійшло зі Сполучених Штатів. Підкреслю, 92%», - зазначив посол.

Він також акцентував, що у сфері оборони й безпеки України для США зараз є стратегічним партнером, і відповідні інструменти такої взаємодії вже діють незалежно від політичних процесів в Україні та Сполучених Штатах.

Раніше міністр оборони Канади Хардж Саджан заявив, що на українських складах простоює отримане від міжнародних союзників військове обладнання.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.