«Справа Дубневича»: суд перегляне рішення про анулювання угоди

Читать на русском
Госпсуд столиці прийняв до розгляду заяву залізничника про перегляд минулого рішення щодо визнання недійсним договору.

Господарський суд прийняв до розгляду заяву про перегляд рішення, яким було визнано недійсним договір між державним підприємством «Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України» та Коростенським заводом залізобетонних шпал.

Таке рішення 22 липня ухвалив Господарський суд міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, 24 жовтня 2017 року Госпсуд Києва задовольнив позов НАБУ і визнав недійсною угоду між філією УЗ та Коростенським заводом залізобетонних шпал. НАБУ обґрунтовувало свій позов тим, що цей договір був укладений всупереч Закону України «Про здійснення державних закупівель», а саме – без проведення закупівельної процедури. Внаслідок цієї угоди державі нанесли 26 млн грн збитків. Вказане рішення залишено без змін постановами Київського апеляційного госпсуду та Верховного суду.

Однак 6 червня 2019 року Конституційний суд України визнав неконституційним положення статті 17 закону «Про НАБУ», яке дозволяло НАБУ звертатися до судів з позовом про визнання угод недійсними. У зв'язку з цим головний інженер виробничого підрозділу «Дирекція з будівництва Бескидського тунелю» регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця», екс-керівник УПП УЗ Володимир Харлан подав до Госпсуду Києва заяву про перегляд рішення. Як відомо, Харлан підозрюваний у справі НАБУ щодо корупції в УЗ.

Так, 22 липня суд прийняв цю заяву і оголосив перерву до 18 вересня.

Нагадаємо, 31 серпня 2016 року НАБУ затримало чиновника «Укрзалізниці» за підозрою в розтраті понад 13 мільйонів гривень. Пізніше суд взяв його під варту.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.