В Україні з'явився освітній омбудсмен

Читать на русском
В Україні з'явився освітній омбудсмен. Ним став директор спеціалізованої школи № 148 міста Києва Сергій Горбачов.

В Україні з'явився освітній омбудсмен. Ним став директор спеціалізованої школи № 148 міста Києва Сергій Горбачов.

Про це повідомила прес-служба Міносвіти в п'ятницю, 12 липня, пише «Слово і Діло».

Освіта та наука: що обіцяють політичні партії на виборах-2019Батьківщина хоче переглянути всю систему, структуру та фінансування освіти, а партія Голос – запровадити електронні підручники.

З посадою освітнього омбудсмена визначилася міністр освіти Лілія Гриневич. Це право передбачено законом. Незважаючи на це, Міносвіти проводило публічний відбір на основі конкурсу.

Спеціально створена комісія при МОН рекомендувала на посаду три кандидати. Конкурентами Горбачова були професійний юрист із досвідом роботи зі складними підлітками в рамках системи пробації Ірина Яковець та Олеся Ващук, яка має досвід правозахисної діяльності.

Вибір зупинився на Сергієві Горбачові, зокрема й тому, що він знає систему освіти зсередини.

«Сергій Іванович - єдиний із кандидатів має сформоване розуміння того, що таке педагогіка партнерства. І нам дуже важливо, щоб ця посада, і він повинен це зробити, щоб вона не перетворювалася на ще один каральний орган, який буде шукати винних, а ця посада має стати осередком довіри та цивілізованого вирішення конфліктів», - сказала Лілія Гриневич.

Уповноважений міністерства освіти і науки буде вирішувати шкільні конфлікти - захищати права учнів, вчителів та батьків. Після офіційного призначення освітній омбудсмен має знайти і відібрати собі офіс та співробітників із 15 осіб.

Сергій Горбачов працює у сфері освіти 13 років. Закінчив Запорізький державний педагогічний університет. Працював вчителем російської мови та літератури. Згодом очолив школу Логос. Понад три роки працює директором спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 148 імені Івана Багряного із поглибленим вивченням української мови та літератури міста Києва.

Рані в МОН пояснили, як військовий стан вплине на роботу навчальних закладів.

Також нагадаємо, в Міносвіти дали відповіді на найпоширеніші запитання абітурієнтів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал