На саміті Україна-ЄС підписали п'ять документів

Читать на русском
Сторони також підписали додаткову угоду про внесення змін до Угоди про фінансування програми підтримки ЄС для сходу України на виділення додаткових 10 млн євро.

П'ять документів про співпрацю між Києвом та Брюсселем було підписано на саміті Україна - ЄС у Києві.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна в понеділок, 8 липня, передає «Слово і Діло».

Так, підписано угоду, що передбачає фінансування другої фази проекту U-LEAD в Україні, спрямовану на залучення допомоги ЄС для стимулювання реалізації реформи децентралізації. Передбачається, що загальний внесок ЄС в рамках угоди становить 40 млн євро.

Підписано також угоду про фінансування заходів з підтримки України в реалізації ключових реформ та імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині, що стосується зони вільної торгівлі (ЗВТ), зокрема, в сферах, що стосуються сільського господарства, навколишнього середовища, енергетики, державних закупівель, ділового та інвестиційного клімату, торгівлі, трудових відносин. Так, загальний внесок ЄС складає 44 млн євро.

Крім того, сторони підписали угоду про фінансування другої фази Антикорупційної ініціативи із загальним бюджетом 22,9 млн євро. Проект спрямований, зокрема, на посилення незалежності, ефективності та стійкості антикорупційних установ.

Ще одна підписана угода - про підтримку громадянського суспільства і культури - передбачає залучення фінансування ЄС в розмірі 10 млн євро для підвищення можливостей організацій громадянського суспільства та установ культури.

Сторони також підписали додаткову угоду про внесення змін до Угоди про фінансування програми підтримки ЄС для сходу України на виділення додаткових 10 млн євро. Допомога буде спрямована на забезпечення поліпшення доступу до адміністративних і соціальних послуг для переселенців, в тому числі в зоні, прилеглій до лінії зіткнення; заходи, спрямовані на розвиток мікро-, малих і середніх підприємств; підтримку секторальних реформ і структурних змін у сфері охорони здоров'я, освіти і критичної інфраструктури.

Нагадаємо, 8 липня в Києві проходить XXI саміт Україна - ЄС. В рамках заходу президент України Володимир Зеленський, президент Ради Європи Дональд Туск, а також глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер провели зустріч.

Також нагадаємо, Іванну Климпуш-Цинцадзе не пустили на саміт Україна-ЄС.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...