Суд закрив провадження за позовом фірми Альперіна до НАБУ

Читать на русском
Столичний адмінсуд розгляне позов фірми з орбіти одеського бізнесмена до фіскалів, а до Національного бюро – ні.
Окружний адміністративний суд Києва

Суд закрив провадження за позовом фірми «Аль Мак», яка ймовірно пов'язана з одеським бізнесменом Вадимом Альперіним, в частині вимог до Національного антикорупційного бюро, проте розгляну позов до Державної фіскальної служби.

Таке рішення 24 червня ухвалив Окружний адміністративний суд міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».

Як вказується в ухвалі, фірма «Аль Мак» подала позов, в якому просила визнати протиправними дії НАБУ з ініціювання проведення документальної перевірки компанії, а також визнати протиправними дії ДФС щодо доручення Головному управлінню ДФС в Одеській області провести цю перевірку. Своєю чергою НАБУ надіслало відзив на позов, де вказало, що детективи діяли згідно Кримінального процесуального кодексу України, а також просило суд закрити провадження за позовом. Таким чином, суд задовольнив клопотання частково і закрив провадження в частині позову до НАБУ.

Як відомо, вказана перевірка була призначена фіскалами на підставі матеріалів, переданих детективами НАБУ в межах кримінального провадження щодо зловживань на київських митницях. За даними слідства, в 2016-2017 роках службові особи Київської міської митниці ДФС, Київської митниці ДФС, Одеського окружного адмінсуду, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, використовували своє службове становище всупереч інтересам служби для сприяння злочинній діяльності з заниження митної вартості імпортованих в Україну товарів низкою юридичних осіб, імовірно пов'язаних з Альперіним.

Детективи встановили, що формально митники відмовляли в прийнятті декларацій із істотно заниженою вартістю товарів і ухвалювали рішення про її коригування, не здійснюючи при цьому передбачених Митним кодексом України дій для належного контролю митної вартості товарів. Вказане стало підставою для звернення фірм до Одеського окружного адмінсуду з позовом про скасування цього коригування вартості товарів і повернення їм грошей, внесених на рахунки митників (понад 450 мільйонів гривень). У Бюро також з'ясували, що вказані позови фірмами подавалися не по одному, а одразу десятками для того, щоб потрапити на необхідного суддю. Детектив додав, що суддями цього суду Михайлом Кравченком, Нінель Потоцькою, Олександром Гусевим і Костянтином Єфіменком були задоволені всі позови фірм, пов'язаних з Альперіним.

Раніше фірма «Аль Мак» програла позов до фіскалів. Також ця компанія спробувала оскаржити дії НАБУ.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: