Зеленський запропонував заміну формулі «Роттердам плюс»

Читать на русском
На сайті Верховної ради з'явився текст президентського законопроекту про ринок електроенергії, яким пропонується нова формула розрахунку вартості електроенергії.

На сайті Верховної ради з'явився текст президентського законопроекту про ринок електроенергії, яким пропонується нова формула розрахунку вартості електроенергії.

Законопроект був зареєстрований у Раді 26 червня й визначений як невідкладний, пише «Слово і Діло».

Перший місяць роботи президента: як Зеленський виконує обіцянкиПонад два десятки нових обіцянок дав шостий президент України протягом першого місяця роботи. Три обіцянки Зеленський виконав, п’ять – провалив.

Згідно з текстом законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо зниження вартості електричної енергії», пропонувалося перенести запуск нової моделі ринку електроенергії із 1 липня на 1 вересня 2019 року й до 1 липня затвердити порядок здійснення тестових операцій на ринку електроенергії.

Також законопроектом пропонується змінити формулу розрахунку вартості енергетичного вугілля для українських теплоелектростанцій із урахуванням реально обґрунтованих витрат на виробництво електроенергії.

Відзначається, що під час розрахунку прогнозної ціни продажу електроенергії в оптовий ринок електроенергії України виробниками, які працюють за ціновими заявками, обов'язково враховується, що ціна енергетичного вугілля не може перевищувати вартість, розраховану за формулою: Цнпк = Цвін × Іс + Цвт

Де:

  • Цнпк - ціна енергетичного вугілля;

  • Цвін - індикативна ціна вугілля, яка визначається на підставі середньої ціни на європейському ринку (на основі середніх індексів API2 на умовах CIF в основних портах Західної Європи Амстердам - ​​Роттердам - ​​Антверпен) за 12 місяців, що передують місяцю встановлення прогнозованої оптової ринкової ціни, яка розраховується з урахуванням середньозваженого курсу на міжбанківському ринку (на час встановлення офіційного курсу гривні).

  • Іс - дисконт на вміст сірки, цей показник встановлюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) на рівні від 0,9 до 0,99;

  • Цвт - середня вартість транспортування вугілля залізничним транспортом по території України, розрахована за 12 місяців, що передують місяцю розрахунку економічно обґрунтованої вартості вугілля.

Як відомо, 1 липня в Україні офіційно запрацював новий ринок електроенергії. Разом із тим втратила свою чинність скандальна формула «Роттердам плюс».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал