Рада підтримала в першому читанні реформу звань в українській армії

Читать на русском
Верховна рада підтримала в першому читанні проект закону, який передбачає реформу звань в українській армії, щоб звання у ЗСУ відповідали еквіваленту НАТО.
Ілюстративне фото.

Верховна рада підтримала в першому читанні проект закону, який передбачає реформу звань в українській армії, щоб звання у ЗСУ відповідали еквіваленту НАТО.

Як пише «Слово і Діло», рішення нардепи підтримали 231 голосами.

Призов чи контрактна армія: що обіцяють у програмах кандидати в президентиМайже всі кандидати в президенти обіцяють перехід від призову до професійної контрактної армії.

Зокрема, проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби» під номером 10181 передбачає реформування звань ЗСУ до стандартів НАТО.

Перший віце-спікер Ірина Геращенко розповіла, що Збройні сили чекають на відповідний закон.

За її словами, у законопроекті пропонується запровадити нову шкалу армійських і корабельних військових звань.

«Зокрема, скасовуються військові звання – прапорщик, старший прапорщик і запроваджуються нові звання – рекрут, штаб-сержант, які відповідають еквівалентній колонці НАТО Code згідно STNAG 2116», - додала вона.

«Мета цього закону – підвищити роль сержантського та старшинського складу ЗСУ у навчанні і вихованні підлеглого особового складу», - сказала нардеп.

Законом також визначаються посадові обов’язки для нових посад в армії, а статут внутрішньої служби ЗСУ доповнюється новими додатками, зокрема, про порядок ведення книги пам’яті.

Відзначимо, що спочатку Рада провалила відповідний проект закону. Спікеру ВР Андрію Парубію довелося повертатися до законопроекту, допоки його не прийняли у першому читанні.

За законопроект голосували за скороченою процедурою.

Нагадаємо, експерт розповів чи зможе Зеленський реформувати оборонку.

Докладніше про те, до чого призведе ліквідація «Укроборонпрому», – в авторському матеріалі.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: