У Раді не знають, хто входив до складу розпущеної коаліції

Читать на русском
Апарат Верховної ради України не має переліку народних депутатів, які входили до коаліції депутатських фракцій станом на травень 2019 року.

Апарат Верховної ради України не має переліку народних депутатів, які входили до коаліції депутатських фракцій станом на травень 2019 року.

Про це повідомляє голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський з посиланням на відповідь Апарату ВРУ щодо кількісного складу коаліції, з якої нещодавно вийшла фракція «Народного фронту».

Ляшко оголосив збір підписів проти розпуску РадиФракція Радикальної партії має намір ініціювати збір підписів народних депутатів під зверненням до Конституційного суду щодо указу президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту.

«Апарат Верховної ради України та його структурні підрозділи, відповідальні за роботу з комітетами і фракціями, не наділені повноваженнями щодо обліку відповідної інформації, а відтак і щодо визначення складу депутатського корпусу за його коаліційною приналежністю», - йдеться у документі.

Також в Апараті ВРУ додали, що фракція «Народний фронт» у пакеті документів, пов’язаних із заявою про вихід зі складу коаліції, долучила список з підписами 70 народних депутатів, членів згаданої фракції.

При цьому відомості щодо кількісного складу всієї коаліції не надавалися.

Зазначається, що інформація щодо депутатського складу коаліції депутатських фракції не обліковується Апаратом Верховної ради України з жовтня 2010 року, у зв'язку з вилученням з регламенту Верховної Ради розділу про коаліцію.

Розвал коаліції: чого чекати та чи вдасться знайти більшістьУ п'ятницю, спікер ВР заявив, що коаліції в ВР більше немає. 20 травня під час інавгурації Зеленський оголосив про розпуск Ради.

Нагадаємо, 20 травня президент Володимир Зеленський заявив, що розпускає Верховну раду 8 скликання, а 21 травня видав відповідний указ із датою перевиборів 21 липня.

Приводом до розпуску у Зеленського назвали «відсутність коаліції».

При цьому президент зустрівся з лідерами фракцій щодо перевиборів і домовився про проведення позачергового засідання парламенту 22 травня для зміни виборчого законодавства.

Однак 22 травня Верховна рада не внесла навіть до порядку денного законопроект президента України щодо зміни виборчого законодавства, який передбачає запровадження пропорційної виборчої системи і зниження прохідного бар'єру до 3%.

Спікер Андрій Парубій закрив засідання парламенту до 28 травня.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: