«Нафтогаз» поскаржився Єврокомісії на «Газпром»

Читать на русском
Нафтогаз України подала скаргу до Єврокомісії на антиконкурентні дії російського Газпрому.

Нафтогаз України подала скаргу до Єврокомісії на антиконкурентні дії російського Газпрому.

Як пише «Слово і Діло», про це в понеділок, 6 травня, повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко у Facebook.

«Щойно ми відкрили новий фронт у протистоянні з Газпромом - подали скаргу до Європейської комісії на антиконкурентні дії Газпрому», - написав він.

За його словами, якщо вдасться зупинити антиконкурентні дії Газпрому, то Україна збереже доходи від транзиту газу.

Вітренко нагадав, що відсутність транзиту газу означатиме втрату 4% ВВП й економічний спад у 2020 році. Також, написав Вітренко, Нафтогаз зможе домогтися того, щоб імпортований газ в Україні коштував дешевше.

«У цій скарзі ми детально аналізуємо, як завдяки Північному потоку-2, блокуванню віртуального реверсу, контролю над компаніями на європейському ринку газу Газпром зловживає своїм домінантним становищем і обмежує конкуренцію», - написав він.

За словами Вітренка, у спрямованих в Єврокомісію документах обґрунтовуються права Нафтогазу на подачу цієї скарги як у компанії не з ЄС і містяться конкретні механізми вирішення зазначених у скарзі проблем.

«Скарга була підготовлена ​​спільно з провідними європейськими експертами і юристами. Пам'ятаю, коли я вперше розповідав їм, як і за рахунок чого Газпром зловживає своїм становищем на європейському ринку, вони по-іншому починали дивитися на ситуацію», - зазначив Вітренко.

Топ-менеджер НАК додав, що ЄК може посприяти готовності Газпрому продавати газ європейським компаніям на східному кордоні України, завдяки чому збережеться завантаження газотранспортної системи України. Це також повинно посприяти здешевленню імпортного газу для країни.

Як відомо, контракт між Нафтогазом і Газпромом щодо транзиту газу закінчується в кінці 2019 року. Два раунди переговорів за участю Єврокомісії результатів не дали.

В Єврокомісії раніше повідомили, що газові переговори відбудуться в найближчі тижні.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал