У столиці 9 травня пройде марш «безсмертного полку», в якому очікується участь близько 5 тисяч осіб.
Як пише «Слово і Діло», про це повідомив журналістам у п'ятницю в Києві начальник Головного управління Національної поліції Києва Андрій Крищенко, передає «Інтерфакс-Україна».
За його словами, в поліцію столиці надійшла заявка Київської міської організації ветеранів на проведення маршу «безсмертний полк».
«Заявка на участь 5 тисяч осіб, маршрут буде колишнім - від метро Арсенальна до Парку Слави, час також - з 9 до 12», - розповів Крищенко.
Він нагадав, що така акція вже проводилася не раз, і поліція розуміє всі можливі ризики. Забезпечувати правопорядок під час маршу, за словами Крищенка, буде орієнтовно така ж кількість правоохоронців, як і в минулому році - близько 2 тисяч осіб.
«Ми бачимо з урахуванням політичного процесу в країні, що у однієї частини людей є якісь певні надії, а в іншої – деякі побоювання, що поліція, можливо, буде більш лояльно ставитися до заборонених символів», – зазначив начальник столичної поліції.
«Хочу одних попередити, а інших заспокоїти, що поліція буде виконувати норми закону про декомунізацію. Є символи, які заборонені, і, як і минулого і позаминулого року, поліція буде їх вилучати, складати адміністративні протоколи, вживати профілактичних заходів», – пояснив Крищенко.
Він також закликав патріотично налаштованих громадян надавати поліції допомогу в забезпеченні правопорядку.
При цьому він зазначив: «Ніяких ексцесів ми не очікуємо поки що. Упевнений, що все пройде спокійно, ми зможемо забезпечити цей захід з дотриманням норм законодавства, в тому числі про декомунізацію».
Також Крищенко додав, що поки що це єдина заявка на проведення акцій 9 травня.
Нагадаємо, голова МЗС України Павло Клімкін підтримав пропозицію письменника Андрія Куркова 9 травня вийти на вулиці з портретами загиблих за Україну на Донбасі, зниклих безвісти в окупованому Криму та політв’язнів, яких Росія тримає в тюрмах як альтернативу акції «безсмертний полк».
З 2015 року в Україні відзначається день перемоги над нацизмом 8 травня – в міжнародний День пам’яті та примирення. Ці акції проходять під гаслом «Ніколи знову».
З 2014 року національним символом пам’яті українців, загиблих у Другій світовій війні, є європейський та традиційний український знак – червоний мак.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів затвердив план заходів із відзначення Дня пам'яті і примирення 8 травня, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня та 75-й річниці вигнання нацистів із України 28 жовтня.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»