Смолій назвав пріоритети НБУ

Читать на русском
Пріоритетами для Національного банку України залишаються збереження макроекономічної стабільності, досягнення цілі з інфляції та подальше зниження облікової ставки.

Пріоритетами для Національного банку України залишаються збереження макроекономічної стабільності, досягнення цілі з інфляції та подальше зниження облікової ставки.

Як пише «Слово і Діло», про це заявив голова НБУ Яків Смолій під час зустрічі з послами країн «Великої сімки», повідомляє прес-служба НБУ.

Прогноз курсу гривні на 2019-2024 роки щодо долараМи зібрали квітневі прогнози провідних фінансових інституцій щодо курсу гривні на найближчі п’ять років. Долар стане дорожчим, але не до захмарних показників.

Крім того, у фокусі уваги залишається подальше проведення валютної лібералізації, реформування корпоративного управління в державних банках, вирішення проблеми значних обсягів непрацюючих кредитів на балансах банків, зазначив голова НБУ.

Смолій також відзначив та «спліт» функцій Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, між Національним банком та Національною комісією з цінних паперів і фондового ринку.

Розповідаючи про поточний стан економіки та банківської системи України, Смолій наголосив, що стійка тенденція до уповільнення інфляції до цілі у 5% дала змогу правлінню розпочати цикл пом’якшення монетарної політики, вперше за два роки знизивши з 26 квітня облікову ставку до 17,5% річних.

Він також акцентував увагу на основних показниках банківської системи, відзначаючи її рекордний прибуток за підсумками 2018 року та позитивні очікування в цій частині на 2019 рік. Голова НБУ також зауважив, що за збереження підтримки міжнародних партнерів Україна має всі шанси безболісно пройти період пікових виплат за зовнішнім державним боргом і зберегти міжнародні резерви на поточному рівні: 20-21 млрд доларів.

Як зауважив під час зустрічі заступник голови Національного банку Дмитро Сологуб, Україна досягла макроекономічної стабілізації і настав час працювати над етапом сталого розвитку фінансових ринків, а це завдання не лише для Національного банку, але для всіх державних органів, які здійснюють регулювання на фінансових ринках.

Нагадаємо, уряд України у Меморандумі з МВФ гарантував, що політика щодо незалежності Національного банку залишатиметься незмінною.

Раніше у Нацбанку розповіли, що буде з доларом після виборів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: