Коломойський подав нові позови проти Нацбанку та ПриватБанку

Читать на русском
Коломойський подав 5 нових позовів до Господарського суду Києва проти Національного банку і ПриватБанку.

19 квітня Ігор Коломойський подав 5 нових позовів до Господарського суду Києва проти Національного банку і ПриватБанку.

Як пише «Слово і Діло», про це виданню «НВ Бізнес» стало відомо з джерел в юридичних колах. Непрямим підтвердженням є одне з проваджень в реєстрі судових рішень.

Окружний суд ухвалив нове рішення щодо ПриватБанкуЗокрема, задоволено вимогу позивача в частині скасування рішення Національного банку, яким визначено перелік пов'язаних із ПриватБанком фізичних і юридичних осіб.

У позовах оскаржуються п'ять кредитних договорів і його особиста порука за ними. За даними видання, перші слухання пройдуть в суді 10, 22 і 23 травня.

Юристи пояснюють такий хід з боку екс-власника Приватбанку бажанням підстрахувати рішення Печерського суду, яке було прийнято 20 квітня, задовольнивши позов Коломойського щодо розірвання договору особистої поруки за кредитами рефінансування, виданих Приватбанку НБУ на суму 9,2 млрд грн.

«Подача Ігорем Коломойським нових позовів до Господарського суду Києва про визнання недійсним його поручительства перед НБУ за кредитами рефінансування Приватбанку, серед іншого, може свідчити про обізнаність його юристів щодо відсутності правових наслідків, на які розраховував позивач при зверненні до суду», - пояснили сенс нової судової атаки в юридичній компанії Asters.

«І найголовніше, це може свідчити про наявність достатніх правових підстав для обов'язкового скасування рішення Печерського районного суду Києва, оголошеного 20 квітня, яким було розірвано договори особистого поручительства Ігоря Коломойського, в апеляційному порядку», - пояснили юристи.

Неприйняття Печерським районним судом Києва правових аргументів банку може підтверджувати нехтування правовими висновками Верховного Суду, вважають в Asters.

Нагадаємо, 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Рішення ухвалили за позовом колишнього співвласника банку Ігоря Коломойського до Національного банку України, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал