Суд скасував розшук і заочний арешт відеоблогера Шарія

Читать на русском
Суд зазначив, що розумні терміни розгляду справи вже минули. Суд також не знайшов підстав для застосування запобіжного заходу у вигляді арешту.

Шевченківський райсуд Києва скасував розшук і заочний арешт відеоблогера Анатолія Шарія та повернув його справу на додаткове розслідування до прокуратури.

Про це йдеться в матеріалах суду, пишуть «Українські Новини» у вівторок, 16 квітня, передає «Слово і Діло».

Повідомляється, що в квітні суд розглянув справу, відкриту в травні 2011 року після стрілянини за участю Шарія під час конфлікту з відвідувачем в ресторані MacDonalds у Києві. Шарію були пред'явлені звинувачення в грубому порушенні громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю та винятковим цинізмом із застосуванням вогнепальної зброї (ч.4 ст.296 Кримінального кодексу).

Зазначене кримінальне провадження надійшло до суду 13 липня 2011 року, але в лютому 2012 року було зупинено в зв'язку з оголошенням в розшук Шарія. Крім того, в 2012 році суд заочно застосував до нього запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

У липні 2013 року Міністерство безпеки і юстиції Нідерландів поінформувало Україну, що Шарій отримав статус біженця і не може бути виданий українським правоохоронцям відповідно до Женевської конвенції 1951 року, і Директивb Європейського Союзу. Крім того, з 27 лютого 2014 року Інтерпол припинив міжнародний розшук обвинуваченого.

У травні 2014 року стало відомо, що Шарій також отримав статус політичного біженця в Литві. У травні 2018 року поліція поінформувала суд, що розшук блогера триває.

Крім того, начальник Солом'янського управління поліції Києва попросив суд звернутися до Міністерства юстиції для вирішення питання щодо екстрадиції підсудного. У серпні 2018 року суд на прохання адвоката Шарія відновив розгляд справи, зупиненої в 2012 році.

На судовому засіданні захисник обвинуваченого заявив клопотання про повернення кримінальної справи на додаткове розслідування з мотивів неповноти досудового слідства. Адвокат зазначив, що в червні 2012 року Департаментом міграції Литви його підзахисному було надано повний статус політичного біженця, що може свідчити про фальсифікацію в Україні кримінального провадження щодо Шарія.

Прокурор в суді заперечував проти задоволення клопотання адвоката про направлення кримінальної справи на додаткове розслідування, вважаючи, що досудове розслідування проведено повно і об'єктивно, без істотних порушень норм кримінального процесуального законодавства. Прокурор також підтримав клопотання про екстрадицію підсудного.

Суд зазначив, що розумні терміни розгляду справи вже минули. Суд також не знайшов підстав для застосування запобіжного заходу у вигляді арешту. В результаті суд постановив повернути справу на дорозслідування до прокуратури Києва, а розшук і заочний арешт Шарія - скасувати.

Також нагадаємо, в ніч на 16 квітня Савченко та Рубана звільнили з-під варти в залі суду.

Раніше повідомлялося, в Росії оголосили Гриценка в розшук.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал