ВРП остаточно звільнила суддю, яка зняла арешт з «грошей Труханова»

Читать на русском
Дисциплінарний суддівський орган ухвалив остаточне рішення про звільнення слідчої судді, які зняла арешт з грошей у справі мера Одеси.
Вища рада правосуддя

Слідчу суддю Солом'янського районного суду міста Києва Людмилу Кізюн остаточно звільнили з посади.

Таке рішення сьогодні, 2 квітня ухвалила Вища рада правосуддя, повідомляє «Слово і Діло».

«Вища рада правосуддя ухвалила: звільнити суддю Людмилу Кізюн з посади судді Солом'янського районного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини 6 статті 126 Конституції України», – оголосив рішення голова ВРП Ігор Бенедисюк.

Як відомо, НАБУ і САП подали на Кізюн скаргу щодо зняття арешту з грошей у справі мера Одеси Геннадія Труханова. За результатами її розгляду ВРП встановила, що з 15 січня припинені повноваження слідчих суддів, серед яких і Кізюн. У зв'язку з цим справи, в яких не завершений розгляд, мають бути передані на новий автоматичний розподіл. Однак палата ВРП встановила, що суддя Кізюн, всупереч припиненню повноважень, не передала 17 таких справ, серед яких клопотання від ТОВ «Девелопмент Еліт» про зняття арешту з банківського рахунку.

Кізюн письмово пояснила, що, на її думку, передача справи здійснюється без участі судді його помічниками й секретарями судових засідань. Але це спростовується актами про передачу інших справ для перерозподілу, підписаних особисто Кізюн.

Як відомо, 1 лютого Кізюн скасувала арешт понад 92 млн грн «Девелопмент Еліт». Підставою для цього суддя порахувала укладений 9 січня договір між «Девелопмент еліт» та Одеською міською радою про зміну ціни з 185 млн грн на 90 млн грн, чому сприяла експертиза КНДІСЕ про ринкову вартість будівлі.

Палата ВРП зазначила, що суддя не вказала в рішенні, яким чином цей новий договір і експертиза впливають на необхідність арешту коштів. Днем пізніше, 2 лютого, Кізюн надала роз'яснення цього рішення, які ВРП розцінює як спробу змінити мотивувальну частину. Кізюн роз'яснила, що рішення спрямоване на те, щоб зробити можливим повернення Одеській міськраді більш ніж 92 млн грн. Однак, на думку палати ВРП, роз'яснення не узгоджується з ухвалою.

6 лютого суддя Олена Мозолевська повторно наклала арешт на 185 млн грн «Девелопмент Еліт», проте вже 7 лютого Кізюн знову зняла арешт із половини грошей компанії за клопотанням від 3 січня (адвокат «Девелопмент Еліт» подавав кілька клопотань за раз). Палата ВРП погодилася, що розглядаючи це клопотання, суддя вийшла за межі своїх повноважень. Крім того, скасовуючи ухвалу Мозолевської, суддя Кізюн зазначила, що в ній не вказані підстави для арешту. Однак це була резолютивна частина рішення, куди мотиви не включаються. Тому палата ВРП бачить в її діях умисел.

Нагадаємо, ВРП відсторонила суддю Кізюн і вирішила її звільнити. Пізніше, у дисциплінарному органі пояснили своє рішення. Водночас ВРП двічі не змогла розглянути це питання і внесла його до порядку денного втретє.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал