Аваков назвав кандидатів-лідерів у підкупах виборців

Читать на русском
З початку виборчої кампанії поліція зареєструвала 4294 звернення, пов'язаних із виборами. Відкрито 299 кримінальних проваджень, велика частина з яких стосується підкупів виборців.

З початку виборчої кампанії поліція зареєструвала 4294 звернення, пов'язаних із виборами. Відкрито 299 кримінальних проваджень, велика частина з яких стосується підкупів виборців.

Про це заявив глава МВС Арсен Аваков під час зустрічі з міжнародними партнерами, повідомляє у четвер, 28 березня, прес-служба відомства, пише «Слово і Діло».

За його словами, кримінальні справи про підкуп голосів виборців реєстрували щодо чотирьох кандидатів.

Аваков, БПП і звинувачення в підкупі: що відбувається між Банковою та МВСУ БПП вимагають від Арсена Авакова доказів причетності представника БПП Сергія Березенка до схем із підкупом виборців на виборах 2019 року.

«За час усього моніторингу вони стосуються всього чотирьох кандидатів на посаду президента України - Порошенка, Тимошенко, Тарути і Гриценка», - заявив Аваков.

За його словами, інформація про Анатолія Гриценка не підтвердилася і кримінальні справи закрили.

«Що стосується Тарути - був встановлений факт в одному із округів в місті Одеса. Зараз триває розслідування кримінального провадження і, швидше за все, там буде звинувачення», - додав він.

Міністр розповів, що Сергій Тарута сам прийшов до міністерства і «просив розслідувати цей факт до кінця». При цьому Аваков заявив, що основні випадки підкупу виборців стосуються Порошенка і Тимошенко.

«Співвідношення кримінальних проваджень початих за повідомленнями про факти підкупу виборців наступне: близько 60% стосуються кандидата Порошенко і 40% - Тимошенко», - сказав Аваков.

Він також зазначив, що найбільший ризик має система «сітки» кандидата від влади.

«Вона, за зверненнями заявників, поширена по всій країні. Нас «завалили» величезною кількістю доказів, зокрема, фото і відео, як дрібних порушень, так і суттєвих. Більшість справ тривалі в розслідуванні і, швидше за все, будуть завершені вже після виборів », - пояснив він.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко розповів про нові докази існування мережі підкупу виборців Юлії Тимошенко.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: