Справа «Шовкового шляху»: суд продовжив обов'язки начальнику філії УЗ

Читать на русском
Столичний райсуд задовольнив прохання антикорупційного прокурора про продовження обов'язків керівнику філії ЦТС.
Солом'янський суд Києвафото: «Слово і Діло»

Суд продовжив обов'язки начальнику філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця» Руслану Гусаку, якого детективи Національного антикорупційного бюро підозрюють у причетності до розкрадання майже 100 млн грн.

Таке рішення ухвалила слідча суддя Солом'янського районного суду міста Києва Оксана Криворот, повідомляє «Слово і Діло».

Як встановило слідство, у 2016 році УЗ почало реалізацію проекту так званого нового Шовкового шляху, покликаного забезпечити безперебійний транзит вантажів в Азію. За проектом, один із напрямків транзиту пролягав Чорним морем. З цією метою на баланс УЗ були передані два пороми – «Герої Шипки» та «Герої Плевни» – які планувалось використовувати для переправлення морем вантажних вагонів.

На початку 2016 року «ЦТС «Ліски» провів тендер із закупівлі паливно-мастильних матеріалів для потреб цих двох поромів, переможець якого ТОВ «Скела Терциум» мало поставити 6,743 тисяч тон паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 101,5 млн грн згідно з договором поставки, укладеним у липні 2016 року.

Закупівлі за цим договором ЦТС «Ліски» здійснило у грудні 2016 року, усвідомлюючи, що потреби в закупівлі всього законтрактованого обсягу пального немає. По-перше, через технічний стан самих поромів, які потребували суттєвого ремонту, на що пішло б близько року; по-друге, проект «Шовковий шлях» втратив перспективи бути реалізованим, про що організаторам тендеру було відомо.

Тим не менше, ТОВ «Скела Терциум» поставила товар, але лише на суму 3 млн грн, натомість отримала від ЦТС «Ліски» 101,5 млн грн.

Нагадаємо, суд відсторонив Гусака від посади. Пізніше, суд поновив його на посаді.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...