Справа «Шовкового шляху»: посадовець філії УЗ залишився без обов'язків

Читать на русском
Столичний райсуд не погодився з доводами антикорупційного прокурора, який просив продовжити обов'язки залізничника.

Суд не продовжив обов'язки головному інженеру філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця» Олексію Шевченку, якого підозрюють у причетності до розкрадання майже 100 млн грн.

Таке рішення ухвалила слідча суддя Солом'янського районного суду міста Києва Вікторія Жовноватюк, повідомляє «Слово і Діло».

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Анастасія Андронова просила суд продовжити обов'язки Шевченку, оскільки досудове слідство триває, а ризики перешкоджання розслідуванню не зменшилися.

Однак вислухавши доводи правоохоронців, суддя Жовноватюк відмовила в задоволенні клопотання.

Як встановило слідство, у 2016 році УЗ почало реалізацію проекту так званого нового Шовкового шляху, покликаного забезпечити безперебійний транзит вантажів в Азію. За проектом, один із напрямків транзиту пролягав Чорним морем. З цією метою на баланс УЗ були передані два пороми – «Герої Шипки» та «Герої Плевни» – які планувалось використовувати для переправлення морем вантажних вагонів.

На початку 2016 року «ЦТС «Ліски» провів тендер із закупівлі паливно-мастильних матеріалів для потреб цих двох поромів, переможець якого ТОВ «Скела Терциум» мало поставити 6,743 тисяч тон паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 101,5 млн грн згідно з договором поставки, укладеним у липні 2016 року.

Закупівлі за цим договором ЦТС «Ліски» здійснило у грудні 2016 року, усвідомлюючи, що потреби в закупівлі всього законтрактованого обсягу пального немає. По-перше, через технічний стан самих поромів, які потребували суттєвого ремонту, на що пішло б близько року; по-друге, проект «Шовковий шлях» втратив перспективи бути реалізованим, про що організаторам тендеру було відомо.

Тим не менше, ТОВ «Скела Терциум» поставила товар, але лише на суму 3 млн грн, натомість отримала від ЦТС «Ліски» 101,5 млн грн.

Нагадаємо, суд відсторонив Шевченка від посади. Однак пізніше Апеляційний суд скасував це рішення. Також суд продовжив обов'язки начальника філії УЗ.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: