Справа «Шовкового шляху»: суд заарештував вилучені у філії УЗ документи

Читать на русском
Столичний райсуд задовольнив прохання Національного бюро в арешті низки документів, вилучених в філії ПАТ Укрзалізниця.
Солом'янський суд Києва

Суд наклав арешт на документи, вилучені детективами Національного антикорупційного бюро в ході обшуку філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» ПАТ «Укрзалізниця» в межах справи «Шовкового шляху».

Таке рішення ухвалив слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва Вадим Сенін, повідомляє «Слово і Діло».

Як вказується, в ході слідчої дії детективам добровільно видані документи начальником і головним інженером ЦТС «Ліски» Русланом Гусаком та Олексієм Шевченком відповідно. У них йдеться про господарські операції між Філією ЦТС «Ліски» та ТОВ «Скела Терціум» з придбання нафтопродуктів та їх повернення, відображення цих операцій у бухгалтерському обліку філії, звітності ПАТ «Укрзалізниця» з обслуговування, ремонтів та доцільності використання в господарській діяльності поромів «Герої Плевни» і «Герої Шипки», а також наказів про призначення посадових осіб і працівників Філії, безпосередньо брали участь в отриманні та передачі нафтопродуктів. Зазначені документи визнані речовими доказами.

Вивчивши матеріали клопотання, суддя Сенін його задовольнив.

Нагадаємо, в цій справі НАБУ повідомило про підозру шести особам у розкраданні коштів філії ЦТС «Ліски» УЗ: Гусаку, Шевченку, першому заступнику начальника Одеського відділення філії «ЦТС «Ліски» Валерію Вовку, головного інженера Одеського відділення філії «ЦТС «Ліски» Інні Дишлиук та директорам ТОВ «Скела Терциум», ТОВ «Варіант Ойл» Сергію Непом'ящому й Павлу Чепєлєву.

Як встановило слідство, в 2016 році УЗ почало реалізацію проекту так званого нового Шовкового шляху, покликаного забезпечити безперебійний транзит вантажів до Азії. За проектом, один із напрямків транзиту пролягав Чорним морем. Із цією метою на баланс УЗ були передані два пороми – «Герої Шипки» та «Герої Плевни», які планували використовувати для переправлення морем вантажних вагонів.

На початку 2016 року «ЦТС «Ліски» провів тендер із закупівлі паливно-мастильних матеріалів для потреб цих двох поромів, переможець якого ТОВ «Скела Терциум» мало поставити 6,743 тисячі тонн паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 101,5 млн грн згідно з договором поставки, укладеним у липні 2016 року.

Закупівлі за цим договором ЦТС «Ліски» здійснило в грудні 2016 року, усвідомлюючи, що потреби в закупівлі всього законтрактованого обсягу пального немає. По-перше, через технічний стан самих поромів, які потребували суттєвого ремонту, на що пішло б близько року; по-друге, проект «Шовковий шлях» втратив перспективи бути реалізованим, про що організаторам тендеру було відомо.

Тим не менш ТОВ «Скела Терциум» поставило товар, але лише на суму 3 млн грн, натомість отримало від ЦТС «Ліски» 101,5 млн грн.

Як відомо, суд відсторонив Гусака і Шевченка від посад. Також суд відсторонив від посади Дишлиук.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...