Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Іван Мирний

Читать на русском
Народний депутат від Опозиційного блоку Іван Мирний не виконав жодної своєї обіцянки з 24.

Час підбити підсумки роботи Верховної ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізує рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Іван Мирний (фракція «Опозиційного блоку»).

Мирний був обраний до Верховної ради восени 2014 року за загальнодержавним багатомандатним округом. За час своєї каденції він дав 24 обіцянки, всі вони з передвиборчої програми партії «Опозиційний блок», за списками якої Мирний пройшов до парламенту. Однак депутат ще не виконав жодної своєї обіцянки, а 12 уже провалив.

Мирний, як і його колеги з фракції «Опозиційного блоку», нічого не зробив, щоб виконати програмні обіцянки затвердити Національний план відродження Донбасу, ухвалити закон «Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем», затвердити програму підтримки національних виробників і концепцію гуманітарного розвитку «Єдність у різноманітті». Жоден із цих документів так і не був розроблений.

Не виконав депутат обіцянку сприяти розширенню мережі позашкільних навчальних закладів – спортивних секцій, ДЮСШ, гуртків, станцій юних техніків. Ця обіцянка в принципі популістська, тому що її виконання не належить до компетенції нардепів. Але Мирний не реєстрував жодних ініціатив, щоб її виконати, й на запити «Слова і Діла» з цього приводу не відповідав.

Мирний пообіцяв сприяти у реформуванні правоохоронної системиСказано 24 вересня 2014 р.Статус обіцянки: Не виконано

Також Мирний мав відповідно до програми здійснювати реальні кроки для підвищення енергоефективності держави. Але він був відсутній під час ухвалення пакета законопроектів з енергоефективності: «Про комерційний облік комунальних послуг», «Про енергетичну ефективність будівель» та «Про Фонд енергоефективності».

Провалена й передвиборча обіцянка реалізувати програму модернізації армії. Своєї програми ані Мирний, ані інші члени фракції «Опозиційного блоку» не запропонували, а за інші ініціативи не голосували. Так, підтримки не знайшли, зокрема, законопроекти «Про внесення змін до деяких законів України з питань оборони», «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони», «Про внесення змін до закону України «Про державне оборонне замовлення».

Крім того, Мирний провалив обіцянку сприяти в проведенні судової реформи, яка б дозволила запровадити механізм виборності суддів. Він хоча й підтримав законопроект «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», який передбачає реформу судової системи, але там не було передбачене запровадження механізму виборності суддів. А своїх ініціатив нардеп не запропонував.

До кінця каденції Мирному ще потрібно розібратися з 12 зобов'язаннями. Наприклад, він має домагатися надання матеріальної державної компенсації сім'ям, які втратили житло в зоні антитерористичної операції. Фракція «Опозиційного блоку» реєструвала кілька законопроектів на цю тему: «Про відшкодування збитків за зруйноване (знищене) або пошкоджене приватне житло особам, приватне житло або приватні домогосподарства яких були пошкоджені (зруйновані) під час проведення антитерористичної операції», «Про відшкодування збитків, завданих житла населення в результаті проведення антитерористичної операції», «Про відшкодування шкоди, заподіяної терористичним актом» та «Про статус і соціальний захист мирних (цивільних) громадян, постраждалих у результаті проведення антитерористичної операції». Але всі, крім останнього, були або відхилені, або зняті з розгляду.

У програмі Мирний обіцяв ініціювати зміни до Кримінального кодексу щодо відповідальності за розпалювання міжрегіональної ворожнечі. Але поки ані він, ані його колеги відповідного проекту закону не реєстрували.

Також нардеп обіцяв проводити реформи для поліпшення інвестиційного клімату та залучення інвестицій. Фракція вже зареєструвала для цього кілька законопроектів, вони зараз очікують на розгляд.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...