ЗМІ підрахували збитки Росії від анексії Криму

Читать на русском
Російська Федерація втратила близько 150 мільярдів доларів після анексії півострова, пише Bloomberg.

За п'ять років після анексії Криму економіка Росії втратила більш ніж 10%, або 150 мільярдів доларів, порівняно із 2013 роком.

Як пише «Слово і Діло», про це в неділю, 17 березня, повідомило агентство Bloomberg із посиланням на дослідження, опубліковане британським аналітиком Скоттом Джонсоном.

5 років тому почалася російська анексія Криму. Чи поверне Україна півострів?На медалі Міністерства оборони Росії «За повернення Криму» вибита дата - 20 лютого 2014 року. П'ять років тому РФ почала операцію захоплення України.

Аналітики Bloomberg відзначили, що зниження російської економіки пов'язане з падінням цін на нафту, але в іншому - це вплив санкцій та інших факторів.

Велика частина витрат РФ виникла через санкції США і ЄС, які накопичувалися щороку після анексії і посилилися новими обмеженнями, введеними за передбачуване втручання у вибори й інші дії.

У статті підкреслюється, що санкції, найімовірніше, «не зникнуть найближчим часом, а твердження про те, що Росія втрутилася у президентські вибори 2016 року в США, означають, що ситуація тільки погіршиться».

Із 2014 року кількість російських компаній і приватних осіб, на яких поширюються заходи США, збільшилася у чотири рази і перевищила 700. При цьому висока ймовірність того, що Вашингтон введе щодо Росії нові санкції вже цього року.

За інформацією видання, з моменту анексії Криму доходи росіян ледь перевищували 30 тисяч рублів (460 доларів) на місяць. Разом із падінням цін на нафту це призвело до рецесії російської економіки.

При цьому в Криму доходи виросли із 15 тисяч рублів на місяць у 2015 році до 22 тисяч рублів у 2018 році.

Bloomberg зазначає, що після деякого підйому в 2017 році у зв'язку з надіями на те, що президент США Дональд Трамп скасує санкції, прямі іноземні інвестиції скоротилися і навіть стали негативними у другому кварталі минулого року.

Нагадаємо, 16 березня Євросоюз, а потім США і Канада розширили санкції проти Росії через інцидент у Керченській протоці.

Брюссель запровадив обмеження щодо восьми осіб, Вашингтон - шести фізичних осіб і восьми організацій, а Оттава внесла до «чорного списку» 114 фізичних осіб та 15 російських підприємств.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: