НАБУ і САП повідомили про підозру віце-президенту НААН

Читать на русском
Антикорупційні правоохоронні органи повідомили про підозру 7 особам, причетних до розкрадання землі під Києвом.
Ануш Балян

Детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру віце-президенту Національної академії аграрних наук України Ануш Балян та ще 6 особам.

Про це журналісту «Слова і Діла» повідомили джерела в правоохоронних органах.

За словами співрозмовників, також детективи повідомили про підозру керівнику дослідного господарства «Чабани» Олександру Іщуку, директору Інституту землеробства НААН Віктору Камінському, колишньому президенту НААН Василю Петриченку, працівнику СБУ Віталію Оборському та ще двом особам. Джерела додали, що всіх 7 осіб підозрюють у причетності до відчуження близько 13,25 га землі.

Як відомо, детективи НАБУ почали розслідувати можливе зловживання службовим становищем посадових осіб головного управління Держгеокадастру в Київській області та НААН. В результаті зазначених дій у період 2012-2016 років із державної власності вибули земельні ділянки загальною площею близько 100 га, чим завдано шкоди на суму близько мільярда гривень.

Один із таких епізодів датований 2013 роком, коли президія НААН надала згоду на припинення права користування земельною ділянкою площею 15,12 га та передачу зазначеної ділянки до земель запасу Києво-Святошинського району Київської області. При цьому в постанові конкретно вказана мета отримання – надання земельних ділянок під індивідуальне садівництво працівникам держпідприємства, апарату президії НААН, Служби безпеки України, що суперечить принципу права кожного громадянина України отримати у власність земельну ділянку відповідно до норм безоплатної передачі.

Того ж року директором «Чабанів» надіслана до главку Держземагентства в Київській області заява про добровільну відмову від вищевказаної земельної ділянки. У 2014 році наказами Держземагентства за рахунок вилучених 15,12 га землі сформовані 144 земельних ділянки. У 2014 році шістьма невідомими зареєстровано право власності на деякі ділянки й видані довіреності на ім'я ще однієї особи на здійснення представництва з питань відчуження зазначених земельних ділянок.

Нагадаємо, в цій справі суд наклав арешт на 11 гектарів землі в Гатному на прохання НАБУ. Пізніше, один із власників намагався зняти арешт зі своєї землі, а також ще один, але суд їм відмовив.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: