Суд залишив під арештом землю, яка фігурує в справі НАБУ

Читать на русском
Столичний апеляційний суд залишив під арештом більше ніж 11 гектарів землі в Київській області в справі про незаконне виведення землі з держвласності.
Київський апеляційний суд

Суд залишив під арештом 11,45 га земельних ділянок, розташованих на території Гатненскої сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, в межах справи НАБУ про незаконну роздачу землі.

Таке рішення ухвалила колегія суддів Київського апеляційного суду, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, детективи НАБУ розслідують кримінальне провадження про можливе зловживання службовим становищем посадових осіб головного управління Держгеокадастру в Київській області та Національної академії аграрних наук України. В результаті зазначених дій у період 2012-2016 років із державної власності вибули земельні ділянки загальною площею близько 100 га.

Один із таких епізодів датований 2013 роком, коли президія НААН надала згоду на припинення права користування земельною ділянкою площею 15,12 га та передачу зазначеної ділянки до земель запасу Києво-Святошинського району Київської області. При цьому в постанові конкретно вказана мета отримання – надання земельних ділянок під індивідуальне садівництво працівникам держпідприємства, апарату президії НААН, Служби безпеки України, що суперечить принципу права кожного громадянина України отримати у власність земельну ділянку відповідно до норм безоплатної передачі.

Того ж року директором «Чабанів» надіслана до главку Держземагентства в Київській області заява про добровільну відмову від вищевказаної земельної ділянки. В 2014 році наказами Держземагентства за рахунок вилучених 15,12 га землі сформовані 144 земельні ділянки. У 2014 році шістьма невідомими зареєстроване право власності на деякі ділянки й видані довіреності на ім'я ще однієї особи на здійснення представництва з питань відчуження зазначених земельних ділянок.

Під час розслідування детективами був ініційований арешт 11,45 га землі, які, ймовірно, були незаконно виведені з держвласності. 8 жовтня суд розглянув апеляцію власника майна, однак відмовив у задоволенні. На думку колегії суддів, перша інстанція обґрунтовано наклала арешт на землю.

Нагадаємо, в межах цієї справи НАБУ отримало доступ до інформації за телефонами фігурантів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: