ВР пропонують зменшити податки для ІТ-працівників

Читать на русском
У Верховній раді зареєстрований законопроект, яким пропонується зменшити податки для ІТ-працівників.

У Верховній раді України зареєстрований законопроект №10094-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції», яким пропонується зменшити податки для ІТ-працівників.

Як пише «Слово і Діло», йдеться на сайті парламенту.

Податки для українців: хто недоплачує до бюджету та з чим є проблемиДФС має намір збільшити кількість перевірок платників податків у 2018 році до 5,5 тисяч. Про те, хто насправді наповнює більше бюджет – компанії чи громадяни, та про уникнення сплати податків розповіли експерти.

Зокрема, документом передбачається тимчасово, до 1 січня 2025 року, встановити особливий порядок оподаткування за ставкою 9% ПДФО доходів ІТ-спеціалістам у галузі програмування, які є найманими працівниками (перебувають у трудових відносинах) з суб’єктами індустрії програмної продукції.

Щодо ПДФО зазначається, що сума податку з місячного доходу програміста за ставкою 9% не може бути меншою за розмір податку, обрахованого за ставкою 18% з двократного розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2019 році - 4173 грн х 2 х 18% =1502 грн).

Крім того, пропонується у період до 2025 року застосовувати ставку ЄСВ 5% до зарплати таких працівників. При цьому ЄСВ для них не може бути меншим за ЄСВ за ставкою 22% з двох мінімальних заробітних плат (у 2019 році це 1837 грн) та не більшим за ЄСВ, що розраховується за ставкою 22% від максимальної бази нарахування ЄСВ - 15 мінімальних заробітних плат (у 2019 році -13770 грн). Тобто, ЄСВ за ставкою 5% буде сплачуватись з заробітних плат від 9 до 66 мінімальних заробітних плат (у 2019 - від 37 тисяч грн до 275 тисяч грн).

Нагадаємо, раніше у ВР внесли законопроект, яким передбачається виділити працівників IТ-компаній, оформлених як фізичні особи-підприємці, в окрему групу ФОП і підвищити для них податки.

Також «Слово і Діло» писало, які податки потрібно змінити для населення й бізнесу.

Крім того, ми зібрали дані, що обіцяють українські політики з приводу реформи системи оподаткування.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал