САП призупинила слідство у справі Березкіних

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура припинила розслідування у справі розкрадання кредиту держбанку аграрним холдингом.
Станіслав Березкінфото: Цензор.НЕТ

Спеціалізована антикорупційна прокуратура призупинила досудове слідство у кримінальному провадженні щодо розкрадання 20 мільйонів доларів кредиту Ощадбанку аграрним холдингом «Креатив», який на той час був підконтрольним народному депутату Станіславу Березкіну.

Про це журналісту «Слова і Діла» розповіли джерела в правоохоронних органах.

За словами співрозмовників, розслідування призупинили у зв'язку з виконанням міжнародних правових доручень. Так Національне антикорупційне бюро та САП направили до Швейцарії та Белізу запити про міжнародну правову допомогу.

Як відомо, НАБУ затримало та повідомило про підозру в цій справі сину нардепа Березкіна Максима. Суд взяв його під варту з альтернативою застави. Водночас, на самого члена парламенту внесли подання про притягнення його до кримінальної відповідальності, оскільки слідство відводило йому роль організатора. Проте Верховна Рада відхилила це подання.

Також НАБУ повідомило про підозру дочці нардепа Вікторії Березкіній. Пізніше суд відпустив її під особисте зобов'язання.

Нагадаємо, за версією слідства, нардеп Березкін у 2013-2014 роках організував злочинну групу, метою якої було заволодіння 20 мільйонами доларів Ощадбанку, виділених аграрному холдингу «Креатив» у вигляді кредиту. На той момент нардеп був фактичним контролером фірми, а його син – співзасновником. За версією слідства, після отримання кредитних коштів, у забезпечення якого були надані елеватор і фіктивний договір, вони відразу ж виведені на рахунки швейцарської фірмі CREATIV TRADING SA й белізької компанії Quadra Commodities SA Limited за договорами купівлі-продажу товарів тропічної олії на зазначену суму.

При цьому фактична поставка не була проведена. Надалі $10 млн перерахували Quadra Commodities SA Limited у латвійському банку ABLV Bank. Після цього $7,64 млн перерахували кіпрському офшору Pricewaterhousecoopers Associates Ltd за купівлю фірмою Quadra Commodities SA Limited 100% акцій компанії Barcosta Ventures Limited, яка є власником 97% акцій ПАТ «Чорноморгідрозалізобетон». Інша частина вказаних кредитних коштів у розмірі $2,32 млн була перерахована іншій белізькій компанії Titan LTD на рахунок у латвійському банку. За даними слідства, компанії CREATIV TRADING SA, Quadra Commodities SA Limited і TITAN LTD контролювались однією групою фізичних осіб.

Також Березкін сам підтвердив той факт, що він інвестував у купівлю заводу «Черноморгідрозалізобетон», під час свідчень у Верховному суді Белізу в 2015 році. За словами правоохоронців, зараз контрольним пакетом акцій «Черноморгідрозалізлбетону» володіють син і дочка Березкіна.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: