Силові мітинги «Нацкорпусу» в Києві та Черкасах: що за цим стоїть

Читать на русском
Ігор Петренкоексперт МЦПД

Безумовно, є політичне підґрунтя в тому, що сталось. Однак потрібно врахувати й той факт, що корупція в «Укроборонпромі» викликала резонанс, особливо болісно це сприймається тими, хто брав участь у бойових діях.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політолог Ігор Петренко, оцінюючи акції протесту за участю «Нацкорпусу» в Києві та Черкасах.

«У тому ж «Нацкорпусі» дуже багато ветеранів АТО, які брали участь у бойових діях. Вони таку інформацію сприймають болісно. Підстави для того, щоб бути радикально налаштованими, були, хоча, звичайно ж, неправильно використовувати такі методи», – зазначив Петренко.

За його словами, події, безумовно, мають політичне підґрунтя, що стосується виборів, боротьби між різними кандидатами. Такі акції – це елемент боротьби.

«Не варто пов'язувати це з «рукою Кремля», це традиційна риторика. У нас і без цього є певні внутрішні гравці, які хотіли б нагадати президенту, що не все схоплено й ніщо так просто не прощається й не забувається, грубо кажучи. Такі інциденти, ймовірно, можуть повторюватися», – уточнив він.

Експерт не виключив, що в такий спосіб можуть бути зірвані вибори на окремих дільницях. Це стосується всіх кандидатів, які готові до таких кроків.

Політичне насильство – це реальна загроза. Що ближчі вибори, то більше цього буде. Часу на добрі справи не залишилося. Тому в хід ідуть різні методи зриву, тиску та компромату.

Такі акції б'ють по рейтингах президента, оскільки це, перш за все, втрата авторитету, додав він.

«До того ж вони не дають зійти з порядку денного питанню розкрадання в «Укроборонпромі» й, відповідно, потребують адекватних дій з боку правоохоронних органів у питанні початку розслідування й за результатами притягнення винних до відповідальності», – пояснив політолог.

В Україні досить багато організацій радикального спрямування, які займаються фактично продажем політичного насильства, підкреслив він.

«Свобода», «Правий сектор» і подібні до них організації поки якось оминають цю тему, а «Нацкорпус» узяв саме це на озброєння. Очевидно, що є парламентські амбіції. Тому вони використовують цей резонанс за допомогою тих методів, які вважають найкращими. Це ті методи, які знаходять відгук у виборця», – акцентував фахівець.

Все-таки сили, представлені націоналістичними організаціями, мають здебільшого виборця, що радикально налаштований, констатував він.

Арсен АваковМіністр внутрішніх справ України
Аваков пообіцяв залучити до проведення президентських виборів близько 130 тисяч поліцейськихСказано 12 лютого 2019 р.Статус обіцянки: Не виконано

«Подібні силові акції для виборців – це прояв активності. Це сприймається краще, ніж просто постояти на мітингу й зробити заяву, це заклик до дії. І тут важлива робота правоохоронних органів. Безумовно, будь-яке порушення закону має знаходити покарання. Легальне насильство може бути лише в Нацполіції у випадках, передбачених законодавством», – резюмував Ігор Петренко.

У партії БПП «Солідарність» заявляють, що за подіями 9 березня в Києві та Черкасах «стоять проросійські реваншисти та олігархи-втікачі».

Додамо, 12 лютого 2019 року Аваков пообіцяв залучити до проведення президентських виборів близько 130 тис. поліцейських.

Раніше «Слово і Діло» склало інфографіку з інструкцією, що робити в разі порушення виборчих прав.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал