Справа «Укрнафти»: адвокат намагалась у Верховному суді оскаржити арешт речей

Читать на русском
Апеляційний суд столиці відмовив адвокату в скарзі на арешт вилученого майна у справі Укрнафти, яку розслідує Національне бюро.

Суд не відкрив провадження за скаргою адвоката на відмову суду переглянути арешт вилученого майна в її офісі в рамках кримінального провадження за фактом можливого розкрадання коштів ПАТ «Укрнафта»..

Таке рішення ухвалила колегія суддів Касаційного кримінального суду за результатами розгляду скарги адвоката, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, 7 лютого 2018 року детективи НАБУ провели обшук в офісі, яким користувався адвокат. У ньому детективи вилучили наступне майно: комп'ютери iMac, ноутбуки, мобільні телефони та ряд документів по фірмах, які фігурують у розслідуванні і знаходяться в стані ліквідації. Так, у адвоката вилучили документи фірм ТОВ «Галнафта», «Прикарпаттянафтотрейд», «Гарант-УТН» та інші, серед них є й довіреності. На вилучені речі було накладено арешт рішенням суду за клопотанням детектива НАБУ.

Не погодившись з таким рішенням, адвокат подав апеляцію, однак суд її повернув через пропуск терміну для оскарження. У зв'язку з цим, він подав касаційну скаргу. 22 листопада 2018 роки її розглянули й задовольнили, повернувши на повторний розгляд в апеляційній інстанції. Вивчивши скаргу, колегія суддів відмовила в її задоволенні. Тому адвокат подав знову касацію, проте цього разу суд не відкрив провадження за скаргою.

За версією слідства, в період з березня по жовтень 2015 року службові особи ТОВ «Галнафта», ТОВ «Гарант-УТН», ТОВ «Техтрейд Груп», ТОВ «ТД «Прикарпаттянафтотрейд», ТОВ «Котлас», діючи спільно з посадовими особами ПАТ «ТФПНК «Укртатнафта», ПАТ «НПК-Галичина», здійснюючи антиконкурентні узгоджені дії, взяли участь в аукціонах з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, організованих і проведених ПАТ «Українська міжбанківська валютна біржа» і продавцем на яких виступало ПАТ «Укрнафта».

Разом з тим, як зазначив орган досудового розслідування, юридичне забезпечення, участь у судах і контроль за процедурою ліквідації зазначених юридичних осіб в місті Харкові здійснюється групою осіб під керівництвом адвоката. Згідно з отриманими даними в цю групу входять й інші особи, що підтверджується наявними в судових справах про ліквідацію фірм виданими на їх ім'я довіреностями, а також дорученнями посвідчених нотаріально. У зв'язку з чим, обшук і був проведений у адвоката.

Нагадаємо, суд не відкрив провадження за позовом адвоката до НАБУ у справі «Укрнафти». ТакожНАБУ отримало доступ до документів компанії в цьому розслідуванні. Раніше ТОВ «Котлас» подало касації на визнання недійсними договорів з «Укрнафтою».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...