САП знову спробувала відвести експерта від справи проекту «Стіна»

Читать на русском
Антикорупційні прокурори вдруге намагалися відвести від справи щодо розкрадання коштів на оздобленні кордони експерта держаустанови.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура вдруге спробувала відвести експерта державного підприємства «Укрдержбудекспертиза» Олександра Ямненка від кримінального провадження про розкрадання коштів, виділених на реалізацію так званого проекту «Стіна».

Розглянувши відповідну заяву слідча суддя Солом'янського районного суду міста Києва Ірина Антипова відмовила в її задоволенні, повідомляє «Слово і Діло».

В обґрунтування своєї заяви прокурор вказував, що держустанова «Укрдержбудекспертиза», експертом якої є Ямненко, протягом 2015-2017 років мала взаємовідносини з першим окремим відділом капітального будівництва Державної прикордонної служби України. Чиновники цього відділу є підозрюваними в справі «Стіни»: екс-начальник відділу Володимир Цалко та начальник групи спеціального будівництва В'ячеслав Майданович. Крім цього, адміністративно експерт «Укрдержбудекспертизи» підпорядкований директору держпідприємства Сергію Кузьміну, яким затверджувалися протягом 2015-2016 років у експертних оцінках і експертні звіти за результатами господарських взаємовідносин з першим окремим відділом капітального будівництва Держприкордонслужби. Тому всі зазначені обставини викликають об'єктивні сумніви в неупередженості експерта.

Також прокурор вказував, що Ямненко не включений до реєстру атестованих судових експертів, а відповідно не має кваліфікації судового експерта та не є судовим експертом. Крім того, за словами правоохоронців, «Укрдержбудекспертиза» не належить до суб'єктів судово-експертної діяльності.

Вивчивши заяву, суддя Антипова відмовила в його задоволенні. Вона вказала, що прокурор у своїй заяві про відвід просить відвести Ямненка в якості експерта. А значить, в одній і тій же заяві існує протиріччя, а саме те, що прокурор визнає, що Ямненко не є експертом, а надалі визнає його експертом, що суперечить принципам кримінального процесу.

Нагадаємо, суд вже відводив на прохання прокурора САП експерта Ямненка від цієї справи. Однак Київський апеляційний суд скасував таке рішення. Раніше у НАБУ назвали кількість томів справи про проект «Стіна».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...