Набув чинності закон про заборону росіянам бути спостерігачами на виборах

Читать на русском
Закон, який передбачає заборону громадянам Росії бути спостерігачами на виборах 2019 року в Україні в четвер, 28 лютого, набув чинності.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України з нагляду за виборчим процесом в Україні», який передбачає заборону громадянам Росії бути спостерігачами на виборах 2019 року в Україні в четвер, 28 лютого, набув чинності.

Як пише «Слово і Діло», відповідно до закону, він набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Недопуск спостерігачів з РФ в Україну: чи можуть вони зірвати вибориГолова ОБСЄ закликав Україну допустити спостерігачів із РФ на вибори, проте в МЗС України впевнені, що недопуск російських спостерігачів правильний крок. Про ситуацію поговорили з експертами.

Зокрема, документом передбачено закони «Про вибори президента», «Про вибори народних депутатів України», «Про місцеві вибори» доповнити відповідними нормами. Передбачається, що офіційним спостерігачем не може бути: особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною радою державою-агресором або державою-окупантом; особа, пропозиції по якій ініційовані або внесені державою, визнаною ВР державою-агресором або державою-окупантом.

Також законом визначається, що офіційним спостерігачем від іноземних держав, міжнародних організацій не може бути: особа, яка є громадянином (підданим) РФ; особа, пропозиції по якій ініційовані або внесені Росією.

Нагадаємо, в середу, 27 лютого 2019 року, закон був оприлюднений у виданні «Голос України».

Президент України Петро Порошенко 26 лютого підписав законопроект.

А 7 лютого Верховна рада схвалила закон про заборону громадянам Росії бути спостерігачами на виборах президента, Верховної ради та місцевих виборах в Україні.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: