Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Сергій Скуратовський

Читать на русском
Сергій Скуратовський із Радикальної партії виконав лише 22 відсотки своїх обіцянок. Майже всі його обіцянки – з програми партії.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Сергій Скуратовський (фракція Радикальної партії Олега Ляшка).

Скуратовський був обраний до Верховної Ради в листопаді 2014 року за загальнодержавним багатомандатним округом. Зараз він також є головою парламентського комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства. За час своєї каденції депутат дав 23 обіцянки, 5 з яких виконав (22%), а 9 – провалив.

Сергій СкуратовськийНародний депутат України
Скуратовський пообіцяв, що буде створений суспільний антикорупційний корпусСказано 23 вересня 2014 р.Статус обіцянки: Не виконано

Провалив Скуратовський кілька програмних обіцянок, що їх ми розцінили як популістські. Наприклад, створити фельдшерсько-акушерський пункт у кожному селі. Це належить до компетенції органів місцевого самоврядування та Міністерства охорони здоров'я України. Або домогтися списання 75% зовнішніх міжнародних боргових зобов'язань. Цим займається Міністерство фінансів. У 2015 році Україна досягла списання 20% зовнішніх міжнародних кредитів.

Крім того, нардеп перед виборами пообіцяв, що сім'ї з двома дітьми будуть визнані багатодітними. Однак ані він, ані його колеги з Радикальної партії не зареєстрували жодної відповідної законодавчої ініціативи. Це ж стосується й обіцянки запровадити кризовий податок для олігархів.

Обіцяв Скуратовський також створити прозорий земельний кадастр. У 2015 році парламент ухвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції», який передбачав доступ до реєстрів власності нерухомого майна. Але депутат за нього не голосував, тому обіцянка не виконана.

Сергій СкуратовськийНародний депутат України
Скуратовський пообіцяв сприяти децентралізації владиСказано 23 вересня 2014 р.Статус обіцянки: Виконано

Минулого року нардеп підтримав у Раді проект нового Виборчого кодексу й виконав обіцянку сприяти ухваленню закону про вибори за відкритими списками. Також він впорався з обіцянкою домагатися запровадження мораторію на продаж землі. Скуратовський, як і інші «радикали», регулярно голосує за продовження заборони на продаж і виступає проти запровадження ринку землі.

Ще дев'ять запевнень парламентарю потрібно виконати. Зокрема, домагатися повернення ядерного статусу України. Фракція Радикальної партії вже зареєструвала в Раді законопроект «Про визнання таким, що втратив силу, закону України «Про приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року» та відновлення прав України щодо ядерної зброї», він зараз перебуває в профільному комітеті.

Крім того, він обіцяв, що в Україні буде відновлене виробництво повного циклу, але нічого ще не зробив, щоб виконати цю обіцянку. Як і для обіцянки про те, що в Україні будуть збудовані нові виробництва, які розташовуватимуться ближче до кордону з Європейським Союзом.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...