Видобуток піску з урочища Плавні на території Нижньо-Чурбашенского хвостосховища в Керчі викликав руйнування частини дамби, яка перешкоджала потрапляння відходів у море.
Про це повідомляє «Керчь.ФМ», передає «Слово і Діло».
«Видобуток піску з плавними Нижньо-Чурбашенского хвостосховища, незважаючи на обурення екологів, громадськості та правоохоронних органів, з кожним днем стає дедалі більшим. Тим страшніше пряма промивка піску, коли злив відбувається безпосередньо у канал, з'єднаний із морем. Таким чином, весь бруд від промивання й видобутку піску йде на міський пляж», - йдеться в повідомленні.
Крім того, як повідомляють ЗМІ, екологи говорять про загрозу від розкриття хвостосховища для здоров'я людей. Видобуток і промивка піску провокує різні захворювання, в самому піску містяться хімічні речовини – миш'як, ванадій, фосфор і залізо – в концентрації, що значно перевищує допустимі безпечні для життя та здоров'я людей норми.
Активісти-екологи та науковці постійно виступають проти незаконного видобутку піску, однак видобуток його триває. За інформацією ЗМІ, цей токсичний пісок використовується при будівництві Керченського мосту.
Раніше в ООН заявили, що Донбас на порозі екологічної катастрофи.
Також нагадаємо, були названі найнебезпечніші для екології міста світу.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»