Прогноз Горбуліна про втручання РФ у вибори-2019 в Україні

Читать на русском
Втручання Росії у хід українських виборчих кампаній 2019 року може стати безпрецедентним. Україні варто бути готовою.

Втручання Росії у хід українських виборчих кампаній 2019 року може стати безпрецедентним.

Як пише «Слово і Діло», про це у своїй статті для «Дзеркала тижня» заявив екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень, академік НАН України, радник президента та член політичної підгрупи ТКГ в Мінську Володимир Горбулін.

Жителям ОРДЛО хочуть заборонити голосувати на виборах. До чого це призведе?Зорян Шкіряк вважає, що на виборах президента України та Верховної Ради жителям окупованих територій не можна надавати право голосувати.

«Європа все більше йде у власні справи, майже непомітний у минулому році «мінський процес» остаточно відійшов на другий план, а тиск Росії, у т.ч. суто військовий, збільшується... і набуває серйозного масштабу, який свідчить про планомірну підготовку Москви до можливої війни, де Україна може виявитися не єдиною метою», - заявив Горбулін.

За його словами, наразі арсенал тиску РФ «спрямований на Україну, яка у 2019 року входить у складний період двох загальнонаціональних виборчих кампаній».

За допомогою цих кампаній Росія, за словами Горбуліна, «спробує вирішити свої стратегічні завдання «малою кров'ю» - привести до влади на різних рівнях «здатних домовлятися» політиків чи відвертих російських агентів».

«Однак якщо це не вдасться, Україні варто бути готовою до найрадикальніших сценаріїв ... На кону стоїть дуже багато. Не випадково деякі наші західні партнери не ризикують формувати плани двостороннього співробітництва до закінчення виборів. 2019-й може виявитися для країни таким же складним, як і 2004-й, хоча, ймовірно, і не таким, як 2014-й», - зазначив Горбулін.

На його думку, успішність України залежить, «чи здатні будуть еліти після виборів сформувати якісний образ майбутнього, піднятися над містечкової оцінкою реальності і заглянути за горизонт».

Нагадаємо, станом на 18 січня 2019 року комісія зареєструвала 10 кандидатів на пост президента України на чергових виборах президента України.

Як повідомлялося, 31 грудня в Україні стартував виборчий процес чергових виборів президента 2019 року.

Подати документи можна до 9 лютого 2019 року включно.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал