Рада має намір узаконити перехід церковних громад

Читать на русском
Проект закону про перехід церковних громад допрацюють з урахуванням рекомендацій ЄСПЛ, повідомив спікер ВР Андрій Парубій.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час засідання Погоджувальної ради у вівторок, 15 січня, доручив доопрацювати релігійний законопроект №4128 про порядок зміни підпорядкування релігійних громад.

Про це повідомляє «Слово і Діло».

Перейменування УПЦ МП: Парубій прокоментував спроби оскаржити законСпікер ВР Андрій Парубій назвав «провокаторами» тих, хто спробує оскаржити в суді закон про перейменування УПЦ МП.

«У нас є зареєстрований проект закону №4128, але, на жаль, він не враховує всіх процедурних та юридичних нюансів. Тому я звернувся з проханням до комітету, щоб був розроблений новий законопроект, доопрацьований і вдосконалений відповідно до рекомендацій і рішень Європейського суду з прав людини, – проект закону щодо зміни релігійними громадами помісності відправи», – сказав Парубій.

Він висловив переконання, що нова редакція законопроекту відповідатиме найкращим європейським стандартам і допоможе повною мірою реалізувати права вірян і свободу совісті.

«Я сподіваюся, що комітет у середу зможе розглянути ухвалене рішення, і якщо буде воля парламенту, ми в четвер зможемо включити до порядку денного сесії для ухвалення рішення доопрацьований проект закону», – додав спікер.

Зазначимо, за місяць від моменту створення Православної церкви України про перехід до нової церкви заявили декілька десятків парафій УПЦ МП.

Нагадаємо, в грудні минулого року Рада зобов'язала УПЦ МП у своїй назві вказати приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).

В УПЦ МП заявили, що змінити назву церкви буде проблематично, оскільки вона зареєстрована в Україні, а не в Росії.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал