В очікуванні виходу Великобританії з ЄС банки і фінансові компанії вивели із країни господарські операції, персонал і активи клієнтів загальною вартістю близько 800 млрд фунтів стерлінгів (понад трильйон доларів).
Як інформує «Слово і Діло», про це пише Интерфакс у вівторок, 8 січня, посилаючись на дані консалтингової компанії EY.
Аналітики вивчили публічні заяви 222 найбільших гравців британського ринку фінансових послуг. Компанія відстежувала динаміку сектора з моменту завершення референдуму про Brexit у червні 2016 року.
У дослідженні EY підкреслюється, що оскільки для розрахунків використовувалися тільки публічні дані, отримана оцінка може виявитися надмірно консервативною, а фактичні значення будуть істотно вищими. Крім того, далеко не всі компанії, які опублікували плани переведення операцій із Лондона у зв'язку із Brexit, розкривали дані про вартість активів.
«Суму ще можна назвати скромною з урахуванням того, що активи одного лише банківського сектора Великобританії оцінюються майже у 8 трлн фунтів, але вона може стати більшою в міру просування до Brexit», - наголошується в документі.
На кінець листопада 36% вивчених EY компаній заявили про плани перенести частину операцій із Лондона в інші європейські столиці. Такі кроки готують більше половини (55%) опитаних банків, включаючи інвестбанки, і брокерських компаній, а також 44% керівників компаній і 42% страховиків.
Майже третина (30%) компаній позначали кінцевий пункт переміщення активів і співробітників. За даними EY, лідирують Дублін, Люксембург, Франкфурт і Париж.
Напередодні стало відомо, що голосування за угодою про Brexit відбудеться в парламенті Великобританії 15 січня.
Офіційно датою виходу Великобританії з ЄС є 29 березня 2019 року.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»