НБУ оштрафував Сбербанк Росії на 95 мільйонів

Читать на русском
Національний банк України в грудні 2018 року запровадив заходи впливу за порушення законодавства в сфері фінансового моніторингу за результатами відповідних перевірок до п'яти банків.

Національний банк України в грудні 2018 року запровадив заходи впливу за порушення законодавства в сфері фінансового моніторингу за результатами відповідних перевірок до п'яти банків.

Про це повідомляє прес-служба НБУ в середу, 2 січня, передає «Слово і Діло».

Зокрема, Нацбанк оштрафував Сбербанк на 94,74 мільйона гривень за ведення повторної ризикової діяльності на загальну суму понад 3 мільярди гривень.

«Так, після отримання попереднього акту перевірки НБУ, в якому було зафіксовано здійснення банком ризикової діяльності на загальну суму понад 1 мільярд гривень, які зокрема полягали у видачі з рахунків клієнтів - юридичних осіб готівки, банк не припинив подібну діяльність, змінив схему видачі готівки і в рази збільшив обсяг операцій, що містять ознаки, які можуть бути пов'язані з легалізацією кримінальних доходів, здійсненням фіктивного підприємництва», - підкреслили в прес-службі НБУ.

Також Сбербанк отримав від регулятора письмове попередження за порушення вимог щодо ідентифікації клієнтів - громадських діячів; за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу; недотримання порядку надання інформації спеціально уповноваженому органу; порушення порядку зупинення фінансових операцій.

Крім того, регулятор оштрафував Райффайзен Банк Аваль на 450 тисяч гривень за порушення вимог щодо ідентифікації клієнтів - громадських діячів, а також за неналежне виконання вимог щодо забезпечення в своїй діяльності управління ризиками та здійснення переоцінки ризиків клієнтів.

Також Нацбанк виніс письмове попередження Першому українському міжнародному банку (ПУМБ) за порушення вимог щодо ідентифікації клієнтів - громадських діячів, а також за незабезпечення виявлення фінансових операцій, що підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу.

Ще три мільйони гривень штрафу отримав від НБУ банку Глобус за ризикову діяльність і за порушення банком вимог щодо ідентифікації клієнтів. Також регулятор видав письмове попередження Банку Фамільний за порушення банком вимог щодо ідентифікації клієнтів, а також за неналежне здійснення оцінки та переоцінки ризиків клієнтів.

Раніше НБУ вперше опублікував результати стрес-тестів банків.

Також відзначимо, в НБУ відреагували на нову програму МВФ для України.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал