Moody's підвищило рейтинг Києва

Читать на русском
Міжнародне рейтингове агентство Moody's підвищило рейтинг Києва і Харкова з рівня Caa2 до Caa1 зі стабільним прогнозом.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's підвищило рейтинг Києва і Харкова з рівня Caa2 до Caa1 зі стабільним прогнозом.

Як пише «Слово і Діло», про це йдеться в прес-релізі агентства в четвер, 27 грудня. Згідно з повідомленням, підвищення рейтингів двох українських міст слідує за підвищенням суверенного рейтингу України з Caa2 до Caa1 і зміною прогнозу з позитивного на стабільний.

Як змінювалося місце України в світових рейтингах у 2013 та 2018 рокахУкраїна піднялася в економічному рейтингу легкості ведення бізнесу й опустилася в авторитетному рейтингу ООН із людського розвитку.

Аналітики агентства пояснюють, що зміна рейтингів Києва і Харкова відображає поліпшення операційного середовища.

«Підвищення суверенного рейтингу вказує на зниження системного ризику, якому піддаються місцеві органи влади України, з огляду на їхні тісні фінансові і операційні зв'язки з центральним урядом», - йдеться в повідомленні.

За інформацією Moody's, кредитоспроможність обох міст суттєво покращилася, що створює базу для більшої стійкості до зовнішніх ризиків. «Київ і Харків продовжують домагатися позитивних фінансових результатів і скорочення боргу в складних економічних умовах», - констатують аналітики.

«Однак Київ зазнає валютного ризику, оскільки його борг повністю номіновано в доларах. На цей час прямий борг міста становить $351 млн зобов'язань перед Міністерством фінансів України і $115 млн кредиту, які потрібно погасити до 2022 року», - зазначають у Moody's.

Нагадаємо, Moody's підвищило суверенний рейтинг України.

Також, агентство S&P підтвердило кредитні рейтинги України.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал