Україна готує новий похід кораблів до Азовського моря. Свідома провокація?

Читать на русском
Микола Сунгуровськийдиректор військових програм

Не можна сказати, що це провокація. Радше Україна робить те, що мусить, адже не відмовляється від свого суверенітету над тими територіями.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, оцінюючи інформацію про те, що Україна готує новий прохід військових кораблів через Керченську протоку до Азовського моря.

«Такими заходами Україна показує, що відстоює своє право на мирне використання акваторії Азовського моря. Те, що це необхідно робити й ми маємо захищати свій суверенітет, безперечно. Проте тут питання в іншому – українські політики намагаються використовувати будь-який спосіб для того, щоб підняти свій рейтинг», – зазначив Сунгуровський.

Він звернув увагу на те, що на кораблях будуть присутні представники ОБСЄ.

На його думку, це цілком нормальний крок, але ще краще було б, якби наші кораблі йшли в супроводі кораблів НАТО.

Найвідоміші випадки запровадження воєнного стану в світіВоєнний стан в Україні можуть запроваджувати з 28 листопада. В яких країнах його ще запроваджували, розбиралося Слово і Діло.

«У таких умовах РФ не ризикне вдаватися до агресивних дій. Радше навіть навпаки – Росія спробує викрутити ситуацію на свою користь. Наприклад, апелюючи до того, що цього разу Україна зробила все за правилами й ми пропустили кораблі, а минулого разу були порушення, тому їх і не пропустили», – підкреслив експерт.

Це політичні ігри, але нам потрібно захищатися й ставити Росію на місце, додав він.

Щодо впливу НАТО на ситуацію, то дуже багато політичних, юридичних і правових чинників, які грають роль. НАТО представляють більшість європейських країн, а в Європі не дуже сприятливий політичний клімат. Це позначається на ухваленні рішень в ЄС і НАТО, пояснив фахівець.

«Навряд чи НАТО піде на якісь силові дії», – уточнив фахівець.

Однак, на його переконання, РФ усе одно доведеться відповідати за свою агресію. В Сенаті США виступають за те, щоб провести операцію в Чорному морі із забезпечення безперешкодного проходу через Керченську протоку.

«Виходить, що все, що б не робила Росія, вона робить проти себе. Коли це стане зрозуміло керівництву РФ, невідомо. Але РФ зараз сама створила собі таку матрицю, з якої не може вибратися. Будь-яка спроба виходу з нєї свідчитиме про те, що вони просто брешуть. Це означає, що Путіну потрібно сказати всьому світу, що він брехав. Висновок – усе це жеврітиме доти, доки Путін залишатиметься на посаді», – резюмував Микола Сунгуровський.

25 листопада 2018 року на південь від Кримського мосту корабель ВМС РФ протаранив український буксир «Яни Капу», який із малими бронекатерами «Бердянськ» і «Нікополь» прямував з Одеси до Маріуполя. Пізніше Україна на місяць запровадила воєнний стан у 10 областях.

Найвідоміші випадки запровадження воєнного стану в світі – на інфографіку.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал