З'ясувалося, як конфлікт на Азовському морі вплине на ціни на продукти

Читать на русском
Заступник міністра зазначив, що ескалація конфлікту також може вплинути на ціни. Однак у міністерстві оцінюють вплив цього фактора, як мінімальний.

Ескалація конфлікту в Азовському морі матиме мінімальний вплив на ціни на продовольство.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк в на своїй Facebook-сторінці, пише «Слово і Діло».

Ескалація в Азовському морі: як протидіяти РФ та чи будуть санкціїУ Керченській протоці російські кораблі обстріляли три українських військових катери, захопили їх і членів екіпажу. Україна запровадила воєнний стан на 30 днів.

За його словами, це несе найбільші ризики для рибної галузі та може викликати проблеми в експортній логістиці.

«Основний блок - для рибної галузі. Азовське море генерує більшу частину улову і це вимагає збереження стабільного і зрозумілого режиму рибальства в його водах. Станом на вчорашній день рибалкам було рекомендовано в якості запобіжного заходу повернутися до порту, ніяких юридичних або фактичних обмежень щодо них не застосовувалося. Ступінь ризику: не визначений», - написав він.

Також він повідомив, що в зв'язку з напруженою ситуацією в Приазов'ї і непередбачуваними діям РФ, обсяги перевалки через порти Бердянськ і Маріуполь можуть бути вимушено скорочені, а потоки перенаправлені до портів Одеси. Він також вважає, що режим воєнного стану може позначитися на роботі експортної інфраструктури, оскільки він охоплює всі портові області, хоча зараз робота йде безперебійно.

«Також з'являється фактор непереборного впливу - «військова необхідність», якій підпорядковуватиметься транспорт, зокрема пріоритет у постачанні вагонів, подачі тяги і т.д. буде в військових вантажах. Ступінь впливу буде залежати від злагодженої роботи транспортної інфраструктури», - зазначив Мартинюк.

Заступник міністра зазначив, що ескалація конфлікту також може вплинути на ціни. Однак у міністерстві оцінюють вплив цього фактора, як мінімальний.

«Ризики продовольчого характеру для внутрішнього ринку, зокрема для 10 областей з воєнним станом відсутні. Пропозиція основних продуктів харчування значно перевищує прогнозований попит, а більшість областей, в яких введено це положення, є профіцитними», - уклав заступник міністра.

Нагадаємо, вранці 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їх переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, прикордонний корабель РФ здійснив таран рейдового буксиру. У підсумку всі три корабля були захоплені Росією. У той же час Москва покладає провину за інцидент на українську сторону, звинувачуючи кораблі ВМС України «в незаконному перетині кордону».

Раніше в МОН пояснили, як воєнний стан вплине на роботу навчальних закладів.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал