У Раді хочуть обмежити свободу слова: що прописали в законопроекті №9275

Читать на русском
Активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції.

Громадські активісти проаналізували новий законопроект, у разі ухвалення якого Верховна Рада матиме виключне право пропонувати РНБО список медіа, щодо яких можуть застосувати санкції.

Як пише «Слово і Діло», про це йдеться у зверненні коаліції «За вільний інтернет».

Досудове блокування сайтів: український законопроект написаний під копірку з РосієюМожливість блокувати сайти без рішення суду приваблює не лише російську владу. Аналогічний законопроект чекає голосування у Верховній Раді. Ми вивчали, наскільки він перегукується із законодавством Російської Федерації.

Серед авторів проекту закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного простору» №9275 вказані Іван Вінник, Дмитро Тимчук, Тетяна Чорновол, Оксана Білозір.

Дата реєстрації законопроекту – 7 листопада.

«Згідно із чинним законодавством санкції застосовують до тих громадян, які здійснюють терористичну діяльність. А у новому законопроекті одним із проявів тероризму є «інформаційна підтримка терористичних організацій чи незаконних збройних формувань», тобто створення або поширення інформації, що підтримує, пропагує, популяризує, чи позитивно їх висвітлює. Так, громадськість засуджує будь-які прояви тероризму, але стривожена, що такі зміни до закону створять умови для політичної цензури та тиску на ЗМІ під час виборчого процесу», - зазначено у звернені.

На думку громадських активістів, документ не містить процедури та чітких критеріїв оцінки, які саме медіа можуть підлягати санкціям. Пропоноване визначення «інформаційної підтримки» тероризму допускає свавільне тлумачення, за якого будь-яка згадка незаконних формувань у ЗМІ, може вважатися їх популяризацією та прирівнюватись до терористичної діяльності.

Активісти нагадали, що українське законодавство вже передбачає законні механізми реагування на заклики до насильницької зміни конституційного ладу України, пропаганди війни, дискримінації чи іншого незаконного контенту в українських засобах масової інформації, визначені, зокрема, Кримінальним кодексом України та Законом України «Про телебачення і радіомовлення».

З огляду на це коаліція «За вільний Інтернет» закликає ініціаторів законопроекту відкликати документ.

Раніше парламентський комітет з питань інформатизації та зв'язку відправив на доопрацювання законопроект №6688, який може дозволити без рішення суду блокувати сайти на 48 годин. Ініціаторами документу №6688 також є Іван Вінник, Дмитро Тимчук та Тетяна Чорновол.

Також «Слово і Діло» писало, що означає наступ на ЗМІ і громадських активістів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: