КСУ визнав законним скасування допомоги з догляду за дитиною

Читать на русском
Суд визнав конституційним скасування допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років та скорочення розміру допомоги при його народженні.

Конституційний суд України визнав конституційним скасування допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років та скорочення розміру допомоги при його народженні.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляють Українськi новини з посиланням на рішення суду у четвер, 8 листопада.

Доходи українців майже не зростають, а розміри соцдопомоги потроху скорочуютьсяБлизько півтора трильйона гривень отримали торік українці, повідомили у Державній службі статистики. Причому, соціальної допомоги у другому півріччі виплатили відчутно менше, ніж у першому і другому кварталах року.

Відзначається, що суд розглянув подання 50 депутатів Верховної Ради щодо відповідності Конституції положень пункту 7 розділу 2 закону «Про запобігання фінансової катастрофи і створення передумов для економічного зростання в Україні».

Цими положеннями, які набрали чинності 1 липня 2014 року, було передбачено скорочення матеріальної допомоги при народженні другої і третьої дитини і встановлення єдиного розміру соціальної допомоги при народженні дітей у сумі 41 280 гривень.

Також було скасовано допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Автори конституційного подання вважали, що оспорювані положення закону звужують конституційні права на соціальний захист громадян.

Коробка замість люльки. Мами активно обговорюють у мережі вміст бебі-боксівПостановою від 20.06.2018 року Кабмін затвердив порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги.

КСУ розглядав цю справу з 15 грудня 2015 року. В результаті, суд вказав у своєму рішенні, що до конституційних прав соціального захисту відноситься тільки право на отримання пенсії.

Суд зазначив, що матеріальна допомога по догляду за дитиною є допоміжною державною допомогою і має стимулююче значення.

В КСУ підкреслили, що дані види допомоги не вказані в Конституції і, очевидно, були прийняті парламентом для збереження фінансових здібностей України в складній економічній ситуації. З огляду на це, суд визнав оспорювані положення такими, що відповідають Конституції.

Раніше стало відомо, що в Україні з вересня почали видавати «пакети малюка».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал